ŽIVOT

I ove se godine održava Paprikafest u Lugu, sajam domaće začinske paprike i drugih proizvoda

U dva dana možete očekivati kulturno-umjetnički program i bogatu gastronomsku ponudu :D

Objavljeno 21.09.2020
Ivona Amidžić

Crvene slatke, a napose ljute, papričice imaju navodno mnoge ljekovite učinke i duša su svakog baranjskog jela, napose ribljih specijaliteta poput paprikaša, perkelta, ali i čobanca, kulena i naprosto svega što je baranjac odlučio pripremiti na vatri i uz vatru, piše turistička zajednica Općine Bilje.

“Danas je baranjska paprika postala prepoznatljivi hrvatski proizvod. To “crveno baranjsko zlato” može se pronaći na štandovima proizvođača tijekom lokalnih manifestacija te na osječkoj tržnici. Mljevena ljuta i slatka paprika utjelovljuju ishodište pripreme vrhunskog obroka jer, mljevena je sitno, boja joj je izuzetno temperamentna, miriši na kilometar i svira vatreni čardaš”, dodaju iz tzo Bilje.

Ovogodišnji, 11. Paprikafest, sajam domaće začinske paprike i drugih proizvoda, održat će se 3. i 4. listopada u Lugu. Očekujte kulturno-umjetnički program i bogatu gastronomsku ponudu. Program manifestacije očekujemo uskoro, a dotad pratite službenu Facebook stranicu događaja.

foto: unsplash

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VIŠE IZ KATEGORIJE

Sajam je bio prilika za predstavljanje bogatstva uskrsnih običaja, a posebnu pažnju posjetitelja privukla su šarena, ručno ukrašena jaja – simboli Uskrsa i proljetnog buđenja

Uskrsni sajam na Trgu Ante Starčevića: Slavlje tradicije i zajedništva u Osijeku

Od dubokog duhovnog značenja do šarenih pisanica i blagoslova hrane – kako Hrvati obilježavaju Uskrs

Uskrs – najveći kršćanski blagdan i bogata tradicija Hrvatske

Policija će posebnu pozornost posvetiti stanju sigurnosti cestovnog prometa te poduzeti niz preventivno-represivnih aktivnosti

Policija savjetuje – Oprezno u prometu tijekom uskrsnih blagdana