Novi neželjeni rekord u OBŽ, 193 novopozitivnih na koronavirus

U Kliničkom bolničkom centru Osijek od 379 obrađenih uzoraka pozitivno je bilo 124, a u Zavodu za javno zdravstvo OBŽ 69 od testiranih 90 uzoraka.

    Objavljeno 24.10.2020
    Darija Kovačić

    Broj osoba pozitivnih na koronavirus u zadnja 24 sata na području Osječko-baranjske županije već četvrti dan zaredom dostiže neželjeni rekord. Jučer je tako testirano ukupno 469 uzoraka od kojih su čak 193 bili pozitivni, najviše u jednom danu od početka epidemije. U Kliničkom bolničkom centru Osijek od 379 obrađenih uzoraka pozitivno je bilo 124, a u Zavodu za javno zdravstvo OBŽ 69 od testiranih 90 uzoraka.

    S današnje (24. listopada 2020. godine) sjednice Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije stoga je ponovno upućen apel građanima na odgovorno ponašanje i poštivanje propisanih epidemioloških mjera. Zaključeno je kako se dio građana ne ponaša primjereno aktualnoj epidemiološkoj situaciji te se pripremaju strože mjere za područje županije kojima će se pokušati zaustaviti sadašnje širenje zaraze, zaštititi rizične ustanove i osobe, a time i sve građane. Razmatra se tako mogućnost dodatnog ograničavanja javnih i privatnih okupljanja građana, kao i radnog vremena određenih objekata, obveznog nošenja zaštitnih maski u zatvorenom i u određenim uvjetima na otvorenom prostoru, dodatna skrb za starije osobe…

    Novopozitivne osobe rasprostranjene su u čak 38 naselja na području Osječko-baranjske županije. Najviše pozitivnih nalaza opet je u Osijeku (84), a s prigradskim naseljima (Tenja 6 i Višnjevac 3) na području Grada Osijek pozitivan nalaz utvrđen je za ukupno 93 osobe.

    Po mjestu stanovanja novozaraženih slijede Đakovo s 11 osoba (odnosno ukupno 20 s prigradskim naseljima Piškorevci 5, Široko Polje 2, Kuševac 1 i Selci Đakovački 1), Belišće ima 10 novopozitivnih osoba (odnosno 11 s prigradskim naseljem Gat), Ivanovac i Čepin po 9, a Valpovo osam osoba (ukupno 11 s prigradskim naseljima Marjančaci 2 i Šag 1). Šest novopozitivnih osoba su iz Našica, četiri iz Dalja, po tri iz Donjeg Miholjca i Ernestinova, po dvije osobe su iz Aljmaša, Antunovca, Feričanaca, Forkuševaca i Vladislavaca, dok Beli Manastir, Bokšić Lug, Branjin Vrh, Donja Motičina, Đurđenovac, Ivanovci Gorjanski, Koška, Laslovo, Popovac, Satnica Đakovačka, Semeljci, Stipanovci, Uglješ i Viškovci imaju po jednu novopozitivnu osobu.

    Na liječenju u Kliničkom bolničkom centru Osijek trenutno se nalaze 63 osobe koje su oboljele od COVID-19 od kojih je 10 na respiratoru. Deset oboljelih osoba hospitalizirano je u Općoj županijskoj bolnici Našice.

    Mjera samoizolacije određena je za 137 novih kontakata oboljelih osoba, pa se na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji nalazi ukupno 3.141. Od jučer je određivanje mjere samoizolacije u ovlasti liječnika obiteljske medicine.

    Policija je u zadnja 24 sata obavila 120 samoinicijativnih provjera osoba u samoizolaciji, no svi provjeravani zatečeni su na prijavljenoj adresi.

    Službenici Ravnateljstva civilne zaštite, Državnog inspektorata i policije u zadnja 24 sata obavili su 48 nadzora, najviše u noćim klubovima (25) i ugostiteljskim objektima (11). Utvrdili su 34 nepravilnosti, za koja su izrekli usmena i pismena upozorenje, ali i prekršajne mjere.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Mladi iz Osječko-baranjske županije osvojili zlato i srebro na državnom natjecanju Crvenog križa, potvrdivši visoku razinu znanja i predanosti

    Županica primila ekipe CK Osječko-baranjske županije koje su na 27. državnom natjecanju ostvarile izvrsne rezultate

    Županica Nataša Tramišak danas (15. lipnja 2026. godine) primila je ekipe mladih i podmlatka HCK Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije Više…

    Dodijeljene su Nagrade Osječko – baranjske županije za životno djelo te godišnje nagrade u više kategorija za zaslužne pojedince, tvrtke i ustanove

    Dodijeljena najviša javna priznanja Osječko-baranjske županije

    U povodu Dana Osječko – baranjske županije, koji se obilježava 2. lipnja, svake se godine zaslužnim pojedincima i institucijama dodjeljuju Više…

    Turizam je važna gospodarska djelatnost u Osječko-baranjskoj županiji koja se već nametnula kao važno turističko odredište na kontinentu

    Dodijeljene potpore za razvoj turističke djelatnosti i rad lokalnih turističkih zajednica

    Osječko-baranjska županica Nataša Tramišak potpisala je danas (18. svibnja 20226. godine) u velikoj vijećnici Županije ugovore s korisnicima potpora u Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    Organizatori iz Udruge “Zdravo trčanje” i Općine Čepin žele potaknuti zdrav način života i aktivno sudjelovanje zajednice

    1. Čepinska petica – Premijerna utrka u Čepinu okuplja rekreativce i trkače svih razina

    Hrvatsku je zahvatio snažan toplinski val s temperaturama koje lokalno dosežu i do 40 °C te vrlo toplim noćima bez pravog osvježenja

    Toplinski val u Hrvatskoj: Vrućina koja se više ne može ignorirati i kako se stvarno zaštititi