ŽIVOT

U Osječko-baranjskoj županiji 100 novopozitivnih, četiri osobe umrle

Anušić: Cijepljenje izvrsno organizirano, kontinuirano dolaze nove doze

    Objavljeno 08.05.2021
    Darija Kovačić

    U zadnja 24 sata u Kliničkom bolničkom centru Osijek i županijskom Nastavnom zavodu za javno zdravstvo (NZZJZ) obrađeno je 415 uzoraka od kojih je 100 bilo pozitivno na koronavirus, a četiri osobe su umrle, izvijestio je u subotu osječko-baranjski Stožer civilne zaštite.

    Novopozitivne osobe imaju prebivalište u 49 naselja, a najviše ih je, njih 45, je s područja Osijeka, zatim sedam s područja Đakova, te po pet iz Belog Manastira i Donjeg Miholjca. Po tri su iz Bilja, Čeminca, Čepina, Našica, Semeljaca i Valpova, a po dvije su s područja Bizovca, Darde, Kneževih Vinograda i Podgorača. Po jedna novopozitivna osoba je s područjaBelišća, Donje Motičine, Draža, Đurđenovca, Erduta, Ernestinova, Feričanaca, Koške, Marijanaca, Petrijevaca, Popovca i Punitovaca.

    Na bolničkom liječenju nalazi se 125 osoba. Njih 98 liječi se u KBC-u, od kojih su 32 na respiratoru. U Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 27pacijenata.

    Umrle su četiri osobe koje su bile pozitivne na koronavirus u dobi od 75 i 80 godina. Na području županije u samoizolaciji je 1.593 osobe.

    Anušić: Cijepljenje izvrsno organizirano, kontinuirano dolaze nove doze 

    Punktove za cijepljenje u dvorani osječkoj Gradski vrt u subotu su obišli župan Ivan Anušić, načelnik županijskog Stožera Ivan Hampovčan, ravnatelj županijskog Doma zdravlja Mato Lukić, voditelj epidemiološke službe NZZJZ Tomislav Dijanić i glavna sestra i pomoćnica ravnatelja Doma zdravlja za sestrinstvo Dragica Pavlović.

    „Cijepljenje je na području županije izvrsno organizirano, kontinuirano dolaze nove doze cjepiva i raspoređuju se po punktovima. Pozivam građane da se prijave za cijepljenje jer jedino s kvalitetnom procijepljenošću možemo očekivati normalizaciju života kojeg nam je nametnula pandemija“, rekao je župan Anušić.

    „Dosad nam je došlo oko 85 tisuća cjepiva sva četiri proizvođača i cjepiva dolaze u kontinuitetu.  Od 2. travnja otvorili smo punktove i na njima je cijepljeno oko 28 tisuća osoba“,  rekao je Dijanić. Podsjetio je da su  Dom zdravlja i NZZJZ od 1. travnja organizirali 11 punktova u županiji na kojima se dnevno može procijepiti oko 2.500 osoba.

    „Danas u  dvorani Gradski vrt cijepimo drugu dozu Moderne. Trenutno je na području županije otvoreno osam punktova i pozivam građane da se prijave putem svojih liječnika kako bi cijepljenjem pridonijeli društveno odgovornom ponašanju u vrijeme pandemije. Od prošlog tjedna smo krenuli s trećom fazom, no kada ima osoba iz druge faze, odnosno starijih od 65 i kroničnih bolesnika, on imaju prednost prilikom naručivanja“, rekla je Dragica Pavlović.

    Policijski službenici proveli su 13 provjera osoba u samoizolaciji i utvrdili jedno kršenje u Beketincima. Obavili su i 95 nadzora ugostiteljskih objekata, pri čemu nisu utvrdili kršenja mjera, priopćio je Stožer.

    (Hina)

    Foto: unsplash

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

    LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

    LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

    ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

    KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

    Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

    Riješeni imovinsko-pravni odnosi za izgradnju najveće zdravstvene investicije u Slavoniji i Baranji vrijedne više od 850 milijuna eura

    Novi KBC Osijek ulazi u realizaciju: Uoči Dana Županije uručen ugovor za povijesni zdravstveni projekt istoka Hrvatske

    Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije, održanoj 2. lipnja 2026. u Gospodarskom centru OBŽ povodom Dana Županije, napravljen je Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

    Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

    Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

    Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

    Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

    Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra