SPORT

Baranja Night Trail utrka donosi dvije noćne kategorije za sve rekreativce i profesionalne trkače

Staza je trail koncept što znači da je označena službenim oznakama organizatora, i nije potrebno čitanje niti posjedovanje karte

    Objavljeno 20.05.2021
    Ivona Amidžić

    U subotu, 12 lipnja 2021. u Popovcu Zelena točka Baranja organizira Baranja Night Trail utrku. Baranja Night Trail je trail utrka podijeljena u dvije kategorije: Stellar Trail  i Lunar trail.

    Stellar Trail je utrka dužine 33 kilometra. Start utrke je iznenađenje. Cilj utrke je u Popovcu.

    Staza je trail koncept što znači da je označena službenim oznakama organizatora, i nije potrebno čitanje niti posjedovanje karte. Staza će biti označena crveno bijelim trakicama i reflektirajućom folijom. Moguća su iznenađenja na stazi. Na stazi će biti postavljene kontrolne točke koje naglašavaju zaboravljene znamenitosti kraja.

    Staza utrke će ići novom trasom: Draž, Batina, Popovac. Kontrola kontrolnih točaka se vrši pomoću perforacijskih kartona. Natjecatelji koji ne budu imali prikupljene sve kontrolne točke biti će u poretku, ali iza natjecatelja koji imaju sve kontrolne točke bez obzira na vrijeme.

    Utrka je namijenjena građanima, rekreativcima i profesionalnim sportašima. Svi natjecatelji koji završe utrku dobiti će medalju, a tri prvoplasirana po spolu dobiti će nagrade sponzora i pehare.

    Lunar trail je utrka ukupne duljine 19km. Start utrke je iznenađenje. Cilj utrke je u Popovcu. Staza je trail koncept i vrijedi isto što i za Stellar trail.

    Otvaranja startne zone i prijave: 17:30-18:30 h
    Odlazak na mjesto starta: 19:00h
    Start: 19:30 h (kategorije startaju zajedno)

    Oprema

    Natjecatelji koji ne budu imali obaveznu opremu neće moći nastupiti na utrci. Oprema se sastoji od: čeona lampa sa rezervnim baterijama, prva pomoć (sterilna gaza i zavoj) i minimalno 1L tekućine.

    Utrka je dio Slavonsko baranjske trail lige.

    Nastupiti mogu svi zdravi natjecatelji, i svi trče na osobnu odgovornost. Prijavom na utrku natjecatelj se odriče mogućnosti prenošenja odgovornosti na organizatora utrke te potvrđuje svoje zdravstveno stanje i spremnost da završi utrku.

    Na utrci smiju nastupiti svi koji na dan utrke imaju navršenih 16 godina ili uz pratnju roditelja. Prijavom na utrku natjecatelj je suglasan da organizator smije koristiti fotografije nastale za vrijeme, neposredno prije ili poslije utrke za svoje potrebe i potrebe promocije događaja.

    Okrjepa je osigurana  za vrijeme utrke i u ciljnom prostoru.  Svi natjecatelji će dobiti startni broj koji se stavlja isključivo na prsa i mora biti vidljiv tijekom cijele utrke.

    Neslužbeni rezultati utrke bit će objavljeni neposredno po završetku utrke. Pravo na žalbu traje tri dana. Nakon isteka prava žalbe, rezultati postaju službeni.

    Prijave za utrku

    Prijava putem http://racesmanager.com/ .Utrka je limitirana na stotinu natjecatelja. Prijave za utrku i uplata kotizacije moguće su od 01. ožujka 2021 zaključno s 28. svibanj 2021 ili do popunjavanja prijava i uplata. Prijava je pravovaljana po uplati kotizacije. Nakon popunjavanja broja od stotinu natjecatelja prijava na utrku neće biti moguća.

    Startnine iznose 120,00 kn za sve kategorije.

    Službenu stranicu organizatora možete provjeriti ovdje: http://racesmanager.com/

    Kontakt: Siniša Jonjić +385 98 9729348 [email protected]

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Više od 1000 osječana okupilo se na najaktivnijem afterwork druženju u srcu Osijeka i savladalo 5 kilometarsku stazu

    U Osijeku otvorena nova B2Run sezona!

    Trg Vatroslava Lisinskog u Osijeku bio je početna i završna točka ovogodišnje B2Run utrke, koja je i u ovoj sezoni Više…

    "10. sezona najvećeg afterwork druženja u Hrvatskoj se približava, a predivni Osijek otvara sezonu u četvrtak, 8. svibnja. I ne samo to, ove godine se družimo na novoj lokaciji i novoj stazi"

    B2Run 2025: Osijek prvi puta otvara sezonu i to na novoj stazi

    U četvrtak, 8.5. brojni će se poslovnjaci moći opustiti, aktivirati i povezati s kolegama izvan uobičajenog uredskog okruženja. Sponzor osječke Više…

    Zasigurno je to bila još jedna utrka s najljepšim pogledom, uz paralelnu simbiozu s glazbom koja je ponovo zaživjela uz stazu, te održavala ritam koraka trkačima

    [FOTO] Osječki Ferivi polumaraton – utrka i glazbena smotra

    21. put za redom Osijek je bio grad domaćin ljubiteljima trčanja. U subotu vikend uoči Uskrsa (12. travnja 2025.) ulice Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Prošli tjedan Aikido Društvo „Slavonija“ iz Osijeka postalo je bogatije za prvu ženu majstoricu Aikida u Slavoniji i Baranji

    Prva žena majstorica Aikida u Slavoniji i Baranji

    U sportskoj dvorani OŠ „Kralja Tomislava“ u Našicama, održan je turnir treći po redu „Našice open“. Na turniru je bilo prisutno 173 natjecatelja iz 15 klubova iz Hrvatske i BiH.

    Taekwondo Osijek na “Našice open” turniru

    U sportskoj dvorani u Ivanjoj Reci održalo se Prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore (U21), koje je okupilo 370 natjecatelja iz cijele Hrvatske

    Bronca i dva 5. mjesta sa Prvenstva 🇭🇷Hrvatske za kadete juniore i mlađe seniore!