ŽIVOT

Nastavlja se Unikomova podjela žutih i smeđih spremnika

Plan podjele je takav da će se kante dijeliti u jutarnjim i poslijepodnevnim satima, uključujući i subote kada su građani kod kuće...

Objavljeno 24.01.2022
Ivona Amidžić

Grad Osijek započeo je u četvrtak, 13. siječnja podjelu 31.600 spremnika za odvojeno prikupljanje otpada kućanstvima individualnog stanovanja. Radi se o podjeli žutih i smeđih spremnika za odvojeno prikupljanje plastike i biootpada, a podjela napreduje i dalje.

Direktor Unikoma Mario Turalija objasnio je u početku kako je podjela započela u rubnim dijelovima grada. Prve su posude tako dobili stanovnici Cvjetnog naselja i Brijesta, zatim stanovnici Višnjevca, a podjela će se nastaviti prema mjesnim odborima i gradskim četvrtima.

Trenutno se spremnici dijele u Josipovcu, a koncem tjedna započet će se dijeliti u Retfali.

Riječ je o ulaganju vrijednom gotovo osam milijuna kuna, od čega Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osigurava 85 posto sredstava iz EU fondova, dok je 15 posto investicija Grada.

Plan podjele je takav da će se kante dijeliti u jutarnjim i poslijepodnevnim satima, uključujući i subote kada su građani kod kuće. Oni koji ne budu kod kuće mogu se javiti u Unikom i kante će im biti dostavljene na kućnu adresu.

“Uspješno su sanirana odlagališta otpada Nemetin i Filipovica, u tijeku je sanacija i trećeg, onog u Sarvašu. Imamo tri reciklažna dvorišta i kompostanu, uskoro ćemo otvoriti i četvrto. Osijek je proglašen najboljim eko-gradom u državi, što je zasluga svih nas, nastavit ćemo i u budućnosti raditi na isti način”, rekao je osječki gradonačelnik.

foto: Facebook (Unikom)
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Gradonačelnik Ivan Radić izjavio je kako je riječ o nastavku politike vraćanja komunalnih djelatnosti pod upravljanje grada i gradskih poduzeća, započete nakon preuzimanja gradske uprave 2021. godine

Dimnjačarske usluge u Osijeku nakon dugogodišnje koncesije preuzima gradska tvrtka Unikom

Gradsko vijeće Osijeka na 7. sjednici u četvrtak donijelo je odluku kojom će komunalnu djelatnost dimnjačarskih poslova ubuduće obavljati gradska Više…

Ledena kiša ispraznila zalihe: na osječke ceste bačene rekordne količine soli, zimska služba u protekla je 24 sata imala najintenzivniji angažman od početka zimskih uvjeta

Grad pod ledom: bačeno najviše soli od početka zime, slijede još hladniji dani

Zbog kombinacije snijega i ledene kiše, osječka Zimska služba u protekla je 24 sata imala najintenzivniji angažman od početka zimskih Više…

Stanari kolektivnog stanovanja božićna drvca mogu odložiti i pored spremnika za komunalni otpad

Unikom prikuplja i odvozi božićna drvca

Tijekom siječnja Unikom će odvojeno prikupljati i odvoziti božićna drvca koja korisnici mogu odložiti na sljedećim lokacijama: GČ Retfala – Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

U kampanji je sudjelovalo 149 organizatora volontiranja koji su proveli 198 aktivnosti u 69 gradova i općina diljem Hrvatske

16. izdanje kampanje Hrvatska volontira okupilo je više od 3.600 volontera diljem zemlje

Promjena je vezana uz pomicanje termina i lokacije održavanja javnog događaja u Kneževim Vinogradima 27. lipnja

STEMpo – revidirani kalendar aktivnosti za lipanj 2026.

Glavni cilj ove aktivnosti je preventivno djelovanje na sprječavanja krađa, s obzirom da gužve na bazenima često privlače kradljivce koji koriste trenutke nepažnje građana

Policijska prevencija na osječkoj Copacabani