ŽIVOT

[FOTO] Održan Božićni sajam u Čepinu

Manifestacija koja je prije deset godina započela kao skromno druženje cijele zajednice, prerasla je u manifestaciju na koju je cijela zajednica iznimno ponosna!

Objavljeno 20.12.2023
Darija Kovačić

Prosinac u Čepinu ove godine ne protiče samo u ozračju Božićnog sajma u Čepinu. Naime, prva je ovo godina kada se svakog tjedna u adventu pali jedna svijeća na adventskom vijencu na trgu. Uz pjesmu učenika OŠ Miroslava Krleže i molitvu koju je predvodio župnik Đurica Pardon, prvu je svijeću na zajedničkom adventskom vijencu upalio općinski načelnik Dražen Tonkovac. Drugu je, pak, svijeću drugog tjedna adventa upalio zamjenik općinskog načelnika Ivan Žeravica, dok su prigodnim pjesmama dječica iz DV Zvončić Čepin pratila molitvu koju je predvodio župnik.

U drugom tjednu adventa održan je (15. i 16. prosinca) 10. Božićni sajam u Čepinu – nikad bogatiji i nikad ljepši! Na predivno uređenom trgu smjestilo se više od pedeset štandova na kojima se izlagači nudili za svakoga ponešto – od brojnih vrsta rukotvorina do bogate gastronomije!

Manifestacija koja je prije deset godina započela kao skromno druženje cijele zajednice, prerasla je u manifestaciju na koju je cijela zajednica, bez lažne skromnosti, iznimno ponosna! To su dani kada zajedničkim snagama općinska uprava, komunalno poduzeće Komunalac Čepin d.o.o., DV Zvončić Čepin, OŠ Miroslava Krleže i OŠ Vladimir Nazor, te brojne udruge civilnog društva koje djeluju na području općine Čepin udruže ljubav, vrijeme i trud kao bi se ova manifestacija pripremila i održala te prikazala i Čepin i zajedništvo u najboljem svjetlu! Tako se za gastronomiju pobrinu udruge, a za vesele pjesme i ples na pozornici vrtićarci, osnovnoškolci, plesni studio Shine, zbor Udruge umirovljenika Čepin, KUD Ivan Kapistran Adamović s odraslom skupinom i dječjom skupinom te KUD Leopold iz Osijeka.

A ove godine su nam i izvođači pristigli iz jednog slavonskog grada! Ženski vokalni ansambl „Viojlice“ kojeg čini sedamnaest prekrasnih mladih djevojaka predivnih glasova pristigle su iz gimnazije Matija Mesić iz Slavonskog Broda, pod vodstvom mentora Franje Martića i apsolutno osvojile publiku!

Trg je uređen tako da su najmlađi posjetitelji mogli uživati na postojećim spravama za igranje, no i u neizostavnoj slami prosutoj po igralištu, koja ih svake godine iznova oduševi, u čarobnim svjetlima božićnih ukrasa i ostalim božićnim dekoracijama. Osim toga, oba dana su posjetitelji mogli snimiti uspomenu sa sajma – u petak na video boothu 360, a u subotu na photo boothu.

Obje večeri organizirani su i besplatni koncerti, tako su se u petak s pozornice trgom orili zvuci tamburice tamburaškog sastava „Žitna polja“, a dečki su tako dobro svirali da ni kiša nije rastjerala posjetitelje, već su oni svojom željom da uživaju u čarima Božićnog sajma otjerali kišu!

U petak je nastupila Mia Dimšić, naša prošlogodišnja predstavnica na Eurosongu, koja je i svoj prvi spot snimila upravo u Čepinu, u Naselju prijateljstva.

Advent ide dalje, pa je u ponedjeljak upaljena i treća svijeća, koju je upalila učenica 8.razreda Ana Piroš. Ovaj puta molitvu je predvodila časna sestra Jelena Rogić, inače pedagoginja u DV Zvončić Čepin. Pridružili su nam se i izviđači koji su u Čepin donijeli Betlehemsko svjetlo, četverogodišnji vrtićarci koji su bez greške radosno otpjevali soju pjesmicu, kao i osnovnoškolci iz OŠ Vladimir Nazor.

Paljenjem četvrte adventske svijeće koje će se održati u subotu, 23. prosinca u 17:00 sati polako ćemo advent privesti kraju i radosno dočekati Božićne blagdane!

Svim čitateljima čestitamo božićne i novogodišnje blagdane, iz Čepina, s ljubavlju!

FOTO: Općina Čepin

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Publika od koje najviše djeca su bila oduševljena, a naša Mia savršena kao i uvijek

[FOTO] Koncert Mie Dimšić u Osijeku

Mia Dimšić je najavila Božićni koncert i promociju novog albuma Društvena pravila 21.12. od 20:00 sati u Koncertnoj dvorani Franjo Više…

Kao i svake godine, čeka nas pjesma, ples, odlične note koje će preplaviti trg i to sve u izvedbama od vrtićaraca do koncertnih izvođača

Božićni sajam u Čepinu

Božićni sajam u Čepinu, već jedanaesti po redu, održat će se 20. i 21. prosinca 2024. godine u Čepinu na Više…

Video koji slijedi govori više od riječi, uživajte u predivnim kadrovima adventa i sljedećeg Božića nikako nemojte propustiti ovaj događaj! Iz općine Čepin, s ljubavlju!

Advent – iz Čepina s ljubavlju

Prosinac u Čepinu ove godine ne protječe samo u ozračju čuvenog Božićnog sajma. Naime, prva je ovo godina kada se Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Konferencija je okupila vodeće stručnjake iz područja plemenitih metala, te je pružila platformu za razmjenu najnovijih spoznaja i trendova iz ove industrije

Hrvatska kovnica novca na prestižnoj CROGOLD 2025 konferenciji o zlatu

Započeo je novi ciklus projekta Kaufland škola voća i povrća kroz koji Kaufland još od 2017. donira svježe voće i povrće tijekom cijele školske godine osnovnoškolcima diljem Hrvatske

Kaufland ponovno otvorio prijave za osnovne škole: osigurajte si svježe voće i povrće!

Zecoš stiže, a s njim i najveselija potraga u gradu: Velika uskršnja potraga za pisanicama u Portanovi u kojoj više od 150 nagrada čeka na svoje sretne dobitnike

Ovu subotu u Portanovi će biti skriveno preko 150 pisanica, a svaka je dobitna!