GOSPODARSTVO

U Gospodarskom centru održano natjecanje najinovativnijih projekata

Program akceleracije pokrenut je s ciljem provedbe niza aktivnosti usmjerenih prema inovativnim poduzećima, razvojnim timovima i pojedincima

    Objavljeno 13.12.2024
    Matija Ivanković

    U Gospodarskom centru Osječko-baranjske županije održano je natjecanje najinovativnijih projekata u sklopu Programa akceleracije koji HAMAG-BICRO provodi u okviru mjere „Jačanje akceleracijske aktivnosti“ financirane iz Nacionalnog programa oporavka i otpornosti.

    Program akceleracije pokrenut je s ciljem provedbe niza aktivnosti usmjerenih prema inovativnim poduzećima, razvojnim timovima i pojedincima. HAMAG-BICRO je zajedno s 9 Akceleratora (konzorcija, odabranih putem javnog poziva) – provoditelja Programa akceleracije s područja cijele Hrvatske, odabrao 217 kandidata koji će imati priliku razvijati svoj inovativni koncept u prostorima provoditelja Programa tijekom sljedeće dvije godine.

    Nakon prve, tromjesečne faze Programa, korisnici će imati priliku sudjelovati na pitching sesijama koje će se održati u tri grada: Zagrebu, Osijeku i Zadru te će se temeljem uspješnog plasmana pred neovisnim, inozemnim žirijem i po osnivanju poduzeća njih minimalno 120 dobiti priliku za daljnjim razvojem svoje inovacije u sljedećim fazama.

    Uime Grada Osijeka, na održanom natjecanju nazočila je zamjenica gradonačelnika Jasenka Crnković.

    „Ovo je hvalevrijedan program i ono što je vrlo bitno napomenuti jest da je ovo realni primjer suradnje državne razine, koji se spušta na lokalnu razinu, poduzetničkih potpornih institucija koji su u vlasništvu gradova i općina na nivou cijele Hrvatske te malih i srednjih poduzetnika, tj. realnog i privatnog sektora. Na taj način potičemo nove projekte i inovacije koje cijelo naše gospodarstvo čini otpornijim, konkurentnijim i boljim. Ono što je nama posebno drago da je voditelj provedbenih programa za područje istočne Hrvatske naš poduzetnički inkubator BIOS zajedno sa Terom Tehnopolis, našim Sveučilištem Josipa Jurja Strossmayera, agencijom za razvoj iz Antunovca RODA i Centrom za poduzetništvo što znači da upravo ta zajednička suradnja dovodi do rezultata poticanja i stvaranja novih, malih i srednjih poduzetnika i novih inovacija.“, rekla je zamjenica Crnković.

    „Današnje natjecanje je dio jednog paketa koji provodimo u suradnji s našim partnerima. To su potporne poduzetničke institucije po cijeloj Hrvatskoj grupirane u 9 konzorcija. Danas smo u Osijeku, pred par dana smo bili 2 dana u Zagrebu, utorak smo u Zadru i na taj način ćemo pokriti svih 200-injak mladih start-upova ili pojedinaca koji razvijaju nekakve svoje inovativne proizvode ili usluge i trebaju nekakav početni kapital da tu svoju ideju razviju u nešto što će ljudi kupovati i to je poanta cijele priče.“, izjavio je Vjeran Vrbanec, predsjednik Uprave HAMAG-BICRO-a.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    "U Retfali smo kroz tri ulice obnovili više od četiri kilometra vodoopskrbne mreže i 1,5 kilometara kanalizacije te uveli daljinsko očitavanje vodomjera“, istaknuo je gradonačelnik Radić

    Sljemenska ulica u Retfali otvorena za promet

    Nova carina pomoći će zaštititi konkurentnost europskih poduzeća izjednačavanjem uvjeta između e-trgovine i tradicionalne maloprodaje

    EU uvodi carine na pakete male vrijednosti iz e-trgovine

    Cijena srebra od početka 2020. do danas porasla je za preko 220% u eurima i 235% dolarima, čime je nadmašila rast cijene zlata čak i u dugom roku - 160% u eurima i 175% u dolarima

    “Cijena mu raste brže nego zlatu” – nagli uspon srebra privlači sve više ulagača