Studentice Ekonomskog fakulteta u Osijeku osvojile prvo mjesto na međunarodnom natjecanju Digitalnog inovacijskog inkubatora
U konkurenciji timova iz više zemalja, studentice Ekonomskog fakulteta u Osijeku briljirale su u rješavanju poslovnog slučaja iz medijske industrije i osvojile prvo mjesto u velikom finalu

U sklopu kolegija Marketinška studija slučaja, koji se izvodi na drugoj godini diplomskog studija smjera marketing pod vodstvom prof. dr. sc. Marije Ham, ostvarena je uspješna suradnja s Digitalnim inovacijskim inkubatorom – međunarodnim online projektom koji potiče razvoj inovativnog razmišljanja među studentima, a koji se tradicionalno održava na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu u organizaciji Instituta za inovacije. U konkurenciji timova iz više zemalja, studentice Ekonomskog fakulteta u Osijeku briljirale su u rješavanju poslovnog slučaja iz medijske industrije i osvojile prvo mjesto u velikom finalu. Njihovo rješenje, usmjereno na digitalnu transformaciju i primjenu umjetne inteligencije u medijskom sektoru, prepoznato je kao najinovativnije od strane stručnog žirija.
Digitalni inovacijski inkubator je online projekt koji okuplja studente različitih fakulteta s ciljem razvijanja kreativnosti i inovativnog razmišljanja. Sudionici imaju priliku surađivati s vodećim regionalnim kompanijama i natjecati se u kreativnom rješavanju stvarnih poslovnih izazova unutar odabranih industrija, u međunarodnoj konkurenciji. Projekt se sastoji od tri dijela: edukacijskog programa i treninga, natjecanja u kreativnom rješavanju problema te završne konferencije i velikog finala.
U veliko finale, među brojnim prijavljenim timovima, plasirala su se 36 tima studenata iz različitih zemalja, koji su se natjecali u rješavanju poslovnih slučajeva iz šest različitih industrija. Studentice Ekonomskog fakulteta u Osijeku uvjerljivo su osvojile prvo mjesto u kategoriji medijske industrije, prema ocjeni četveročlanog stručnog žirija.
Pobjednički tim činile su studentice: Gabrijela Garić, Petra Grbeš, Lucija Jurišić i Ena Kubica. U svom radu analizirale su stanje i izazove hrvatskog televizijskog tržišta, s posebnim naglaskom na Novu TV, njezinu konkurenciju te promjene u ponašanju gledatelja uzrokovane digitalizacijom i pojavom globalnih streaming servisa. Kao rješenje, predložile su razvoj napredne streaming platforme koja uključuje personalizaciju sadržaja pomoću umjetne inteligencije, virtualnog asistenta, interaktivne digitalne zaslone na javnim mjestima, inovativne AI alate te društveno angažirane projekte.
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?