Koristila tuđu bankovnu karticu za 261 transakciju, policija ju pronašla
30-godišnjakinja je zlouporabila bankovne podatke te obavila 261 online novčanu transakciju bez znanja ili odobrenja 34-godišnjaka

Provedenim kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika I. PP Osijek s ispostavom Čepin utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je 30-godišnjakinja počinila kazneno djelo računalne prijevare.
Naime, 30-godišnjakinja je zlouporabila bankovne podatke te obavila 261 online novčanu transakciju bez znanja ili odobrenja 34-godišnjaka, čime mu je pričinjena šteta veća od 2.800 eura.
Protiv osumnjičene slijedi prijava nadležnom državnom odvjetništvu u Osijeku.
Pozivamo građane da podatke sa svoje bankovne kartice ne upisuju na sumnjivim stranicama ili aplikacijama, a više o računalnim prijevarama i njihovim oblicima možete pročitati OVDJE.
Upozoravamo građane da ne nasjedaju na ovakve i slične vrste prijevara. Budite sumnjičavi i ne uplaćujte novac dok niste sigurni u vjerodostojnost osobe s kojom ostvarujete komunikaciju.
Informirajte se, budite oprezni, ne poklanjajte povjerenje i osobne podatke bilo kome.
Ukoliko sumnjate na prijevaru, pozivamo građane da svaki takav način komunikacije prijavite policiji.
Posjetite stranice Web heroj – Ulovimo lika s weba koji tvoje € vreba i saznaj kako i na koji način se zaštititi.
Također, CARNET-ov Nacionalni CERT u rad je pustio novi servis CERT iffy koji korisnicima, prije ili prilikom online kupovine, omogućuje provjeru ima li internetska trgovina obilježja lažnog weba. Korištenje servisa je jednostavno, a sve što korisnici trebaju napraviti kako bi provjerili internetsku trgovinu je da na stranici https://iffy.cert.hr upišu ili zalijepe URL adresu trgovine koju žele provjeriti te pritisnuti gumb za provjeru.
Više o samoj usluzi možete pročitati na portalu: https://www.cert.hr/cert-iffy-servis-za-provjeru-internetskih-trgovina/
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?