Eyesburn novi headliner UFO-a 2012.
Eyesburn je nastao 1995. godine u Beogradu. Prvih nekoliko koncerata svirali su samo u Beogradu, tj. do debi albuma „Dog Life“, koji, iako je nastao 1996. i 1997. godine, izlazi tek 1998. godine, zbog problema sa izdavačem. Iako je Eyesburn prvotno bio hardcore bend, s vremenom su se počeli stilski razvijati, da bi došlo do neobične kombinacije stilova, prije svih punka, metala, reggae i duba, te tako bend brzo postaje zamijećen na ovim prostorima, kao veoma originalan, ali i iznimno kvalitetan u svome stvaralaštvu. 2000. godina je prekretnica u karijeri ovog benda. Tada izdaju album „Fool Control“ koji ih u potpunosti baca u orbitu, te postaju koncertno najaktivniji bend u regiji, a taj im se status samo poboljšao 2001. nakon izdavanje genijalnog EP-a „Gabau“.
2003. godine izdaju do tada najzreliji album „Solid“ koji je u medijima opisan kao: „Naizgled nespojive glazbene komponente (koje su se preplitale od albuma do albuma u različitim postocima) doživjele su svoje malo savršenstvo upravo na odlično odsviranom, ali isto tako i produciranom CD-u ‘Solid’. Iako je u medijima najavljivano da će album predstavljati povratak hardcore korijenima, ljubiteljima tog zvuka nisu ispunjena baš sva očekivanja. Na ovom CD-u ipak je dominantan reggae-vibe, ali članovi benda sebi nisu dozvolili luksuz da zaglave u strogo definirane okvire čija je glazbena domovina Jamajka. Na reggae temeljima oni su podigli tvrđavu veoma različitog zvuka, pri čemu je, dakako, hardcore osnovni vezivni element, ali ni drugi glazbeni žanrovi nisu zaboravljeni“. Nakon toga albuma sve im se otvorilo. Ostvarili su suradnju sa legendarnim Maxom Cavallerom, što je na kraju rezultiralo time da je Eyesburn bio službena predgrupa Soulflyu na europskoj turneji.
Nakon albuma „How Much For Freedom“ 2005. godine, bend još neko vrijeme svira vrlo aktivno, no zbog zasićenja, nedostatka inspiracije i jednostavne želje za odmorom nakon 10 godina svirki, odlučuju uzeti pauzu. Ta pauza je potrajala do 2011. godine, kada se bend odjednom pojavljuje sa novom svježom krvi, novim pjesmama te novim, ponovno rasprodanim koncertima. Posebno se istakla pjesma „Dance“, za koju uskoro dolazi spot, no koja je već postali novi veliki Eyesburnov hit, kako kod fanova, tako i kod onih koji se tek upoznaju sa opusom ovog sjajnog benda.
Eyesburn nije jednostavno definirati. Kroz godine, kako su rastali, kako su se mijenjali članovi, te kako su se svirački razvijali, njihov stil je također osjetio promjene, te ga nije lako definirati, iako bi se mogla izvući neka izvedenica tipa „fusion hardcore reggae“, no bolje je bez definiranja, jer to što Eyesburn svira je jednostavno sjajna muzika, koji vrijedi vidjeti, čuti i doživjeti. Frontman Eyesburna Hornsman Coyote je također veoma poznat na sceni i po svom solo projektu. Izuzetno dobrog reggae flowa, te zaraznih melodija, Coyote je svojoj solo karijeri, a i Eyesburnu, dao jedan poseban pečat. Kao znak njegove izuzetno stvaralačke vrijednosti ističe se par gostovanja na albumima legendarnog Soulfly-a još legendarnijeg Maxa Cavallere.
Nakon ovoga, nema se još štogod previše reći o ovome bendu, osim da je još jedan od znakova da bi ovogodišnji UFO trebao biti spektakularan, žanrovski različit, a prije svega plesan i energičan, kakav je uostalom i Eyesburn.
Do sada potvrđeni UFO 2012 headlineri: Dubioza kolektiv, Exodus, Paddy and the Rats, Pips, Chips & Videoclips