Prijavite bahate koji devastiraju zelene površine
Kako kaže, ne pomažu ni metalni stupići ni kazne koje ispisuju komunalni redari jer sugrađani stupiće vade ili namjerno oštećuju, a kazne se ne stižu ispisati onoliko često koliko bi trebalo.
Iako postoji nekoliko lokacija na kojima je ovaj problem posebno izražen, devastacija zelenih površina može se vidjeti u cijelom gradu, od Donjeg grada do Retfale, Višnjevca i Josipovca.
– Najgore je u Rokovoj, kod raskrižja s Ilirskom, u Gundulićevoj, Vukovarskoj, Županijskoj, Kašićevoj…Problem je u sugrađanima koji su previše komotni, ne da im se tražiti parkirališno mjesto ili malo prošetati, nego parkiraju pred svoju kuću ili zgradu, makar i na zelenu površinu. Pokušavamo se boriti protiv takvog ponašanja postavljanjem zapreka i kažnjavanjem, ali vozači čupaju stupiće i ne reagiraju na kazne. Često se ne radi više samo o ruglu devastirane površine nego blato i zemlja završavaju na cestama, što može biti vrlo opasno. – objašnjava Kamenko.
Takav odnos vozača i djelatnicima Unikoma stvara dodatni posao jer se određene površine moraju stalno uređivati.
– Po tko zna koji put pozivam sugrađane da čuvaju gradske zelene površine, ali i da prijavljuju prijestupnike službi komunalnog redarstva pozivom na broj telefona 229-123 ili 229-120. Danas svatko u džepu ima mobitel s kamerom pa se prijestupnike može i fotografirati te poslati komunalnom redarstvu. – kaže Kamenko.
Ivan Sekol – Glas Slavonije
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?