Šest medalja za kickboxing klubove `Martial Arts` i `B` na Slavonija Fighting Championshipu

Martial Arts Osijek i kickboxing klub B zajedničkim su radom i trudom ponovo ostvarili izuzetan uspjeh, te se vratili s čak 6 osvojenih medalja. Tako je prvi sastav kickboxing kluba ‘B’ imao tri člana, a to su Borna Wertag, Ivan Horvat i Arijan Vračić.
Sva tri borca odličnim su nastupima i izuzetnom srčanošću izborili brončane medalje u disciplini Low kick, što nije bilo nimalo lako među izuzetno jakom konkurencijom i velikim brojem natjecatelja.
Marko Križanović, pripadnik Martial Arts-a Osijek, odličnom borbom i pobjedom u prvom meču izborio na je nastup u polufinalu gdje je zaustavljen od puno iskusnijeg borca. Tako je i njemu pripalo 3. mjesto u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 81 kg.
Ostali pripadnici Martial Arts-a Osijek, sve su redom početnici koji su svojim nastupima već na prvom natjecanju ostvarili zapažene rezultate. Tako je Arijan Vrban osvojio čak srebrnu medalju u kadetskoj konkurenciji, dok je junior Mateo Čabaj izborio broncu! Robert Fran Han, također kadet, poražen je u polufinalu iako je odlično odradio sve što se od njega očekivalo.
Posebno se istaknuo Mihael Haller, koji je vrhunskim nastupom i vrlo atraktivnom borbom u kadetskoj konkurenciji izdominirao protivnika i oduševio publiku. Unatoč tome, na veliko razočaranje svih prisutnih, suci su ipak pobjedu dodijelili protivniku, te time dokazali da sudački aparat u kickboxing savezu još uvijek ne funkcionira kako bi trebao.
Za Martial Arts Osijek nastupio je po prvi puta i Boris Biglbauer koji je pokazao iznimnu srčanost te je u prvim minutama borbe umalo nokautirao protivnika. Kako je borba odmicala, ipak je presudilo puno veće iskustvo protivnika.
Ovo natjecanje samo je jedan u nizu dokaza kako ova dva osječka kluba čeka svijetla budućnost i još puno medalja. Naime, stručno vodstvo obaju kluba, Andrej Beck i Dragan Franjković, licencirani su treneri od strane HKBS-a, te su njihov trud i predanost ovome poslu prepoznali brojni osječki mališani kojih je sve više u njihovim dvoranama u fitness centru XXL u Gundulićevoj ulici i Vijencu Vladimira Nazora, gdje se svakodnevno vrše upisi novih članova u sve grupe.
Ovaj sjajan nastup i uspješan rad kluba, uz stručno vodstvo treba zahvaliti i autoškoli ‘Tratinčica’ te Clubu Luna koji su financijskim sredstvima podržali ovakvu politiku klubova te tako izravno pomogli naporima klubova u projektu vraćanja djece u sportske dvorane.
>> Bronce za osječke kickboxing klubove B i Martial Arts
>> FOTO&VIDEO Predstavljamo Martial Arts Osijek Kickboxing klub
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?