ŽIVOT

[FOTO]: Antunovo u Tvrđi

Veliki broj vjernika, kirbaj, domaće delicije, lunapark...

Objavljeno 14.06.2018
Nikolina Ćosić

Samostanska crkva osječkih franjevaca nosi naziv Svetog Križa,  a više tisuća hodočasnika posjeti osječku Tvrđu svakog 13. lipnja, gdje hodočaste k oltaru svetog Antuna. Tako je bilo i jučer kada su od jutarnjih do kasno večernjih sati brojni Osječani, Osječanke, ali i vjernici iz okolnih mjesta uživali u slavlju blagdana Sv. Antuna, kao i u popratnim sadržajima koji svake godine na taj dan krase najstariji dio grada.

Tako su i ove godine svi prisutni mogli uživati u kirbaju, domaćim delicijama, raznovrsnostima koje su nudili štandovi, a najmlađi su se najviše veselili lunaparku i slatkišima.

Kažu da fotografija govori tisuću riječi, pa najbolje da dio atmosfere jučerašnjeg Antunova u Tvrđi pogledate u galeriji fotografija:

 

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

U večernjim satima u samostanskom dvorištu predviđen je i tradicionalni blagoslov djece i ljiljana. Svemu je prethodila trodnevna duhovna priprava

Tisuće vjernika u Tvrđi: Osijek slavi blagdan sv. Antuna Padovanskog uz poruku zajedništva i solidarnosti

Tisuće vjernika iz Osijeka, okolice i cijele Hrvatske hodočastili su u petak u franjevačku crkvu Uzvišenja svetog Križa u Tvrđi, Više…

Radionica je namijenjena svima koji žele od sada mudrije (is)koristiti svojih 24 sata u danu i koji žele pronaći onaj pravi balans između obaveza i vremena za sebe – bez stresa, žurbe i osjećaja krivnje

Radionica “Odradi i odmori”

Osjećaš li da ti dan prebrzo proleti, a zadaci se samo gomilaju? Vrijeme je da tome staneš na kraj! Prijavi Više…

Iz nemetinskog Azila za pse i ove godine stiže najava da će svake prve subote u mjesecu, čitavo proljeće odnosno travanj, svibanj i lipanj, u Tvrđi, odnosno na livadi kod rondela

[NAJAVA] Proljetni Posh Store za pse iz osječkog Azila

Jedan od vjesnika proljeća u našemu gradu jest i ono što čini pse sretnima, barem one koji još uvijek u Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

28. srpnja 2025. godine započinje druga faza radova na vodoopskrbnoj mreži i sustavu odvodnje u Gundulićevoj ulici

Obavijest o radovima u privremenoj regulaciji prometa na raskrižju Gundulićeve ulice i prolaza Ante Slavičeka

Cilj susreta bio je upoznavanje starijih osoba o sve češćim oblicima prijevara koje su usmjerene upravo prema osjetljivoj skupini građana kao što su umirovljenici.

Prevencija policije u Matici umirovljenika Osijek zbog prijevara na internetu

Trenutne zalihe krvi i krvnih pripravaka svih krvnih grupa dosegnule su kritičnu razinu zbog iznimno velike potrošnje

APEL građanima za dobrovoljno davanje krvi – HITNO!