POLITIKA

Bulj: U Hrvatskoj nitko ne mari što se bazne stanice postavljaju na krovove kuća, dječjih vrtića, škola, …

Hrvatska je jedina zemlja u EU u kojoj za postavljanje baznih stanica stranih teleoperatera nije potrebna građevinska dozvola

    Objavljeno 08.05.2019
    Tamara Lemajić

    Na današnjoj konferenciji za novinare saborski zastupnik Mosta Miro Bulj govorio je o svom prijedlogu Zakona o gradnji, koji je danas u saborskoj raspravi, a riječ je o činjenici da je Hrvatska jedina zemlja u EU u kojoj za postavljanje baznih stanica stranih teleoperatera nije potrebna građevinska dozvola.

    “Kad već vlada Andreja Plenkovića nije prepoznala važnost ovog zakona za hrvatske građane, to bi trebao učiniti Hrvatski sabor, te očekujem da će se saborski zastupnici suprotstaviti samovolji stranih teleoperatera. Sve što tražimo jest da se na teleoperatere u Hrvatskoj primjenjuju ista pravila kao i u zemljama iz kojih oni dolaze. Ni manje ni više!”, istaknuo je Bulj.

    Bulj je iznio niz konkretnih podataka i činjenica koje govore u prilogu potrebi donošenja ovakvog zakona:

    “U Francuskoj je, primjerice, za postavljanje bazne stanice i prikupljanje dokumentacije i dozvola, potrebno čak dvije godine, u Austriji godina dana, a u Hrvatskoj niti dva mjeseca. Što vam to govori? Da u Hrvatskoj nitko ne mari što se bazne stanice postavljaju na krovove kuća, dječjih vrtića, škola, Domova zdravlja, pa čak i u zvonike crkava, te na kulturnu baštinu, primjerice Klišku tvrđavu. Zračenje je u Hrvatskoj na pojedinim lokacijama 890 puta veće nego primjerice u Parizu. Dobit teleoperatera je u Hrvatskoj je najviša u Europi i iznosi 43 posto, a u drugim europskim zemljama dostiže najviše 20 posto. Sve su ovo podaci koji govore u prilogu činjenici da nas tretiraju kao periferiju u kojoj je sve dozvoljeno, ponašaju se kao da je Hrvatska njihova kolonija”, rekao je Bulj.

    Bulj je zaključio kako unatoč brojnosti baznih stanice, Hrvatska ima internet koji je među najsporijima u Europi, a istovremeno i jedan od najskupljih.

    foto: YouTube (screenshot)

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    “Žele uništiti proizvodnju domaćeg autohtonog sjemena, a sto tisuća OPG-ova živi od vlastitog sjemena, a sve kako bi pogodovali multinacionalnim kompanijama i GMO proizvođačima."

    Bulj: “Prijedlog zakona o sjemenu koji će uništiti hrvatskog seljaka treba povući iz procedure”

    Saborski zastupnik Miro Bulj danas je na konferenciji za novinare upozorio na štetnost Zakona o sjemenu koji je danas pred Više…

    Boćarski dom bio je prepun simpatizera Mosta koji su u ovoj, još uvijek mladoj opciji ali s puno iskustva, prepoznali one koji će se boriti za njih

    Petrov održao govor za pamćenje: Klečimo samo pred dragim Bogom, a ne briselskom birokracijom

    Most nezavisnih lista održao je u nedjelju u Boćarskom domu u Zagrebu predizborni skup uoči izbora za EU parlament koji Više…

    Panenić: Posljednje poskupljenje energenata, struje i plina udar je na građane i poduzetnike

    Most NL: Energetska politika Plenkovićeve Vlade doživjela je krah

    Saborski zastupnici i kandidati za EU parlament Mosta nezavisnih lista Tomislav Panenić, Sonja Čikotić i Ružica Vukovac su ukazali na neodrživu energetsku Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Županija ulaže u sportsku infrastrukturu, vrtiće i poduzetništvo uz snažan fokus na demografiju i kvalitetu života stanovnika

    Održana koordinacija gradonačelnika i načelnika OBŽ – u fokusu izgradnja sportske infrastrukture i dječjih vrtića

    Gradonačelnik Radić naglasio je kako Grad Osijek i Udruga Pobjede ostvaruju izvrsnu suradnju te kontinuirano ulažu u razvoj i unaprjeđenje rada osječkog azila

    Gradonačelnik Radić na „Povratku otpisanih“: Gotovo milijun eura ulaganja u osječki azil, nastavlja se razvoj i proširenje skloništa

    Gradonačelnik Ivan Radić izjavio je kako je riječ o nastavku politike vraćanja komunalnih djelatnosti pod upravljanje grada i gradskih poduzeća, započete nakon preuzimanja gradske uprave 2021. godine

    Dimnjačarske usluge u Osijeku nakon dugogodišnje koncesije preuzima gradska tvrtka Unikom