Prigodnim polaganjem vijenaca obilježen Dan neovisnosti

Na Krunskoj utvrdi kod kapelice Kraljice mira zapaljene svijeće...

    Objavljeno 08.10.2019
    Ivona Amidžić

    Povodom obilježavanja Dana neovisnosti, na Krunskoj utvrdi kod kapelice Kraljice mira, osječki dogradonačelnik Boris Piližota zapalio je svijeću u spomen na sve one koji su utkali svoj život u stvaranje neovisne i slobodne hrvatske države – poginule branitelje i civile. Zajedno s izaslanstvima Osječko-baranjske županije, Vojske, Policije i KUBIS-a, sudjelovao je u polaganju vijenaca te čestitao svojim sugrađanima:

    Na današnji dan prije 28 godina, Hrvatski sabor donio je povijesnu Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ, i ovim putem čestitam Dan neovisnosti svim našim sugrađanima i državljanima Republike Hrvatske. Zahvalio bih se svima koji su doprinijeli samostalnosti naše države, a posebno onima koji su u suverenost utkali svoje živote.”

    Čestitku uz Dan neovisnosti, na svom Facebook profilu, uputio je i gradonačelnik Ivan Vrkić te pozvao Osječane i Osječanke da na svojim pročeljima ponosno istaknu zastavu Republike Hrvatske i dostojanstveno proslave ovaj nacionalni praznik.

    foto: Grad Osijek

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    U kampanji je sudjelovalo 149 organizatora volontiranja koji su proveli 198 aktivnosti u 69 gradova i općina diljem Hrvatske

    16. izdanje kampanje Hrvatska volontira okupilo je više od 3.600 volontera diljem zemlje

    Ljetne vrućine sele se u kino uz povijesne drame, svemirske spektakle i animirane avanture za sve generacije

    Od ratova koji su promijenili svijet do svjetova koji tek dolaze

    Promjena je vezana uz pomicanje termina i lokacije održavanja javnog događaja u Kneževim Vinogradima 27. lipnja

    STEMpo – revidirani kalendar aktivnosti za lipanj 2026.