SPORT

AK Slavonija Žito – Dvije medalje u štafetama na Prvenstvu Hrvatske

U Zagrebu je proteklog vikenda održano prvo važnije atletsko natjecanje na otvorenom u ovoj kalendarskoj godini

    Objavljeno 12.05.2026
    Matija Ivanković

    Riječ je o Prvenstvu Hrvatske u štafetama, na kojem su naši predstavnici osvojili dvije medalje i obje su bile brončane.

    Mlađi kadeti bili su, dakle, treći u utrci 4×200 metara mix, u sastavu: Marin Oršolić, Nika Barišić, Mislav Oršolić i Eva Mažar. Istrčali su vrijeme 1:52,99.

    Isti su plasman ostvarili seniori, ali u štafeti 4×100 metara mix. Nastupili su: Ivano Škurla, Lorena Faktor, Roko Dimić i Mia Wild, a rezultat im je bio 44,70 sekundi.

    Čestitamo im na osvojenim odličjima!

    Seniorska postava u kojoj su bili Gabriel Ovničević, Karlo Ledić Krznarić, Ivano Škurla i Roko Dimić zauzela je šestu poziciju na 4×200 metara za muškarce (1:33,03), dok je stepenicu niže završila štafeta koju su činili mlađi kadeti na 4×100 metara mix. U njoj su bili Marin Oršolić, Nika Barišić, Mislav Oršolić i Eva Mažar, a na cilj su došli u vremenu 53,70.

    Ukupno gledajući rezultate iz Zagreba, možemo biti zadovoljni ostvarenim, iako smo, objektivno sagledavajući situaciju, mogli doći i do još dvije medalje. No, pogrešne izmjene su nas koštale boljeg plasmana i pobjedničkog postolja.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    U Karlovcu je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u juniorskoj konkurenciji, a unatoč vrlo sparnom vremenu ostvareni su dobri rezultati u Više…

    Mladi atletičari Slavonije Žito još jednom među najboljima na državnoj razini

    Atletika – Baranić prvak Hrvatske, pet medalja za naše mlađe juniorke i juniore

    U Čakovcu je održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke na kojem su članovi AK Slavonija Žito ostvarili zapažen Više…

    U Zagrebu je proteklog vikenda održano Prvenstvo Hrvatske u višebojima za mlađe kategorije

    Atletika: Lana Barišić osvojila srebro u šestoboju!

    U Zagrebu je proteklog vikenda održano Prvenstvo Hrvatske u višebojima za mlađe kategorije. Na tom je natjecanju naš Atletski klub Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Ponovno dvodnevni košarkaški spektakl na Trgu Ante Starčevića u Osijeku

    U Osijeku se 26. i 27. lipnja održava sedmi turnir CRO 3×3 Toura 2026

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    Organizatori iz Udruge “Zdravo trčanje” i Općine Čepin žele potaknuti zdrav način života i aktivno sudjelovanje zajednice

    1. Čepinska petica – Premijerna utrka u Čepinu okuplja rekreativce i trkače svih razina