ŽIVOT

Dvoje novozaraženih od jučer, jedna je medicinska sestra

Ivanović: "Zakomplicirala se situacija oko udruživanja jedinica lokalne samouprave"

    Objavljeno 13.04.2020
    Ivona Amidžić

    Načelnik Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije, Goran Ivanović, započeo je redovnu dnevnu sjednicu još jednim velikim uskrsnim čestitkama, a nakon toga je potvrdio kako je u Osječko-baranjskoj županiji sve prošlo bez incidenata te je zahvalio svima što su to omogućili.

    “Ukupno je testirano 69 osoba, od toga su dvije pozitivne, jedna iz Osijeka i jedna iz Čepina. 105 osoba je ukupno pozitivno COVID-19 na području Osječko-baranjske županije. Izliječene su dvije osobe, po jedna iz Kliničkog bolničkog centra Osijek i Opće županijske bolnice Našice, što ih sve zajedno čini 13”, potvrdio je.

    Preminulih je petero, ukupno hospitaliziranih u KBC-u Osijek je trenutno 27, od čega je troje na respiratoru. U Našicama je jedna osoba u bolnici, dvije su kod kuće u samoizolaciji.

    “Imamo 198 predviđenih kontakata za analizu, što je 11 manje nego jučer.”

    Po dojavama građana o kršenju mjera samoizolacije, jedina se dojava ispostavila netočnom. Policija je samoinicijativno obavila 21 provjeru te su utvrdili samo jednog prekršitelja i to u Belišću.

    Ukupno je provjereno 1.347 osoba na osam stalnih i 49 privremena punktova, a policija je bez valjane propusnice zatekla pet građana.

    Ivanović je potvrdio kako su i dalje četiri medicinska djelatnika pozitivna na virus u Kliničkom bolničkom centru Osijek, a 21 djelatnik je u samoizolaciji.

    “12 pacijenata je izliječeno, što je potvrđeno dvostrukim negativnim testom.”

    Broj otpuštenih iz Kliničkog bolničkog centra Osijek je 20, a što se tiče Našica jedan je pozitivan u bolnici, dvoje je pozitivno u kućnoj samoizolaciji, a jedan pacijent je izliječen.

    Udruživanje jedinica lokalne samouprave

    Nacionalni stožer je pojasnio o čemu se radi što se tiče sporazuma udruživanja više jedinica lokalne samouprave radi obavljanja sličnih ili istih poslova. “Svim čelnicima jedinica lokalne samouprave koji se žele udružiti biti poslan zaključak koji jasno kazuje da im je za ovakvu odluku potrebna odluka predstavničkog tijela.”

    “To malo komplicira cijelu situaciju, ali nadam se da brzom akcijom čelnika lokalnih samouprava možemo i to riješiti te nakon toga epidemiološka služba, tj. Zavod za javno zdravstvo može dati procjenu za svako udruživanje. Ako bude sukladno onome što se na terenu događa, za nekoliko bismo dana mogli doći do toga”, pojasnio je Ivanović.

    Potvrdio je i podatak o tome da je jedna osoba od dvoje novopozitivnih na području Osječko-baranjske županije medicinski djelatnik. “Točnije, radi se o medicinskoj sestri”, otkrio je Ivanović.

    foto: screenshot

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Konferencija je okupila predstavnike turističkog i vinskog sektora, stručnjake, institucije i dionike regionalnog razvoja iz Hrvatske i susjednih zemalja, s ciljem jačanja vinskog turizma, očuvanja baštine te povezivanja regija uz Dunav kroz zajedničke turističke sadržaje i iskustva

    Vinska baština kao pokretač turizma: u Baranji održana konferencija „Iter Vitis – Vinski krug baštine i turizma“

    Kako vinsku tradiciju, autentične podrume i priče vinogradarskih krajeva pretvoriti u snažnije turističke doživljaje i cjelogodišnji razlog dolaska gostiju, bila Više…

    Ovogodišnje izdanje stavilo je naglasak na ono što slijedi nakon prvog dana - izgradnju karijere, prilagodbu i razvoj unutar organizacije

    Održana New Wave akademija

    U petak, 20. ožujka 2026. godine na Fakultetu prometnih znanosti u Zagrebu održano je drugo izdanje New Wave akademije u Više…

    Tijekom godina Skup se profilirao kao ključno mjesto gdje se okupljaju psiholozi i stručnjaci iz srodnih disciplina kako bi razmijenili znanja, iskustva i inovativne pristupe prevenciji u zajednici

    Najava XI. međunarodnog skupa “Osnaživanje potencijala za preventivne aktivnosti u zajednici”

    Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta u Osijeku najavljuje održavanje XI. međunarodnog skupa „Osnaživanje potencijala za preventivne aktivnosti u zajednici“, koji Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    U kampanji je sudjelovalo 149 organizatora volontiranja koji su proveli 198 aktivnosti u 69 gradova i općina diljem Hrvatske

    16. izdanje kampanje Hrvatska volontira okupilo je više od 3.600 volontera diljem zemlje

    Promjena je vezana uz pomicanje termina i lokacije održavanja javnog događaja u Kneževim Vinogradima 27. lipnja

    STEMpo – revidirani kalendar aktivnosti za lipanj 2026.

    Glavni cilj ove aktivnosti je preventivno djelovanje na sprječavanja krađa, s obzirom da gužve na bazenima često privlače kradljivce koji koriste trenutke nepažnje građana

    Policijska prevencija na osječkoj Copacabani