Evakuacija i spašavanje u GPP-u Osijek – uz vrijednu ekipu iz JPVP-a nema brige od požara!
Sezona grijanja već nam je otvorila svoja vrata, a s grijanjem osim skupljih režija dolazi i do češćih požara. Evo savjeta kako ih spriječiti...
Ekipa vrijednih vatrogasaca iz JPVP grada Osijeka izvršila je ‘navalu’ na objekt servisne hale u kojoj je nastao požar električne instalacije. U sklopu toga održana je vježba evakuacije i spašavanja u GPP-u Osijek.
Po dolasku navalnog vozila zatečen je požar el.instalacije u hali koja je dužine 70m i širine 20m.
Hala je ispunjena dimom, na polovici hale gorila je instalacija a jedan radnik nije na vrijeme napustio prostor.
Ekipa iz JPVP izvršila je pretragu opožarenog i zadimljenog prostora sa navalnom grupom i voditeljem intervencije, pomoću termo kamere uspješno je pronađen ugroženi radnik te evakuiran pomoću kapuljače za spašavanje.
Vodna grupa izvršila je gašenje e.instalacije nakon isključenja el.struje,nakon akcije gašenja postavljen je ventilator za izdimljavanje prostora.
VATROGASCI UPOZORAVAJU:
Iako relativno visoke temperature još uvijek griju naš grad i uživamo u toplom početku jeseni, sezona grijanja je počela i navečer nam već ‘ne bude svejedno’ s obzirom na hladnoću… Grijanje nam tek predstoji, a s grijanjem osim skupljih režija dolazi i do češćih požara.
Evo nekih savjeta kako to spriječiti…
1. Uslijed neredovitog čišćenja dimovodnog kanala taloži se čađa na stjenke dimnjaka i čađa se može zapaliti. Ukoliko dimnjaci nisu pravilno i kvalitetno izgrađeni i ožbukani, požar se može prenijeti na drvenu konstrukciju krovišta objekta.
2. Ne ubacujte ništa u dimnjak. Gasiti vodom smijete samo okolni gorivi materijal, ne ulijevajte vodu u dimnjak jer bi došlo do eksplozije vodene pare, ili pucanja stijenki.
3. Kada čađa izgori i dimnjak se ohladi, može se obaviti čišćenje.
FOTO: JPVP Osijek
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?