FOTO I. gimnazija ugostila šest europskih partnerskih škola

Provedba projekta ‘From being a citizen of a country to being a citizen of the EU’ započela je u rujnu prošle godine. Do sada su održana dva projektna sastanka u Bugarskoj i Italiji gdje su učenici i profesori I. gimnazije Osijek zajedno sa svojim partnerskim školama radili na projektnim zadacima, ali i upoznavali posjećene zemlje, gradove, te njihovu kulturu i tradiciju.
Cilj projekta je istražiti odnos između nacionalnog i europskog identiteta kroz različite podteme, kao što su utjecaji ratova na naše zemlje, put do neovisnosti, demokracija, građanstvo, prava žena, te članstvo u EU.
Na trećem projektnom sastanku u Osijeku, koji je organiziran uz veliku pomoć Osječko-baranjske županije, Grada Osijeka i Turističke zajednice grada Osijeka, sudjelovalo je 40 učenika i profesora iz šest europskih zemalja i učenici i profesori I.gimnazije Osijek.
Učenici će pokazati jedni drugima što su napravili u prethodnom razdoblju, ali i upoznati svoje vršnjake s kulturno-povijesnom tradicijom našeg grada i okolice.
Uz stručno vodstvo Turističke zajednice grada Osijeka gosti I. gimnazije obišli su Osijek, upoznali se s Kopačkim ritom, Baranjom, Vukovarom i Ilokom. Kako bi upoznali slavonsku glazbu i ples, HKUD Osijek 1862 priredio je prigodan program ,te goste poučio tradicionalnim plesovima.
Gosti su pratili i ispraćaj maturanata te Quadrillu.
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?