ŽIVOT

(GALERIJA) Ekstremno je novo normalno – 21. Pannonian Challenge zaorkužen letećim romobilima

Nedjeljno finale osječkoj je publici pokazalo pun potencijal ovog sve popularnijeg sporta

Objavljeno 17.08.2020
Ivona Amidžić

Ekstremno je novo normalno – zaključak je još jednog osječkog festivala ekstremnog sporta, na kojemu je posljednji pobjednik simbolično rođen upravo 1999. godine, kada je počela i cijela priča s neslomljivim Pannonian Challengeom.

Cjelodnevno gledanje prijenosa ljetnih Olimpijskih igara ovoga je ljeta propisno zamijenio osječki festival ekstremnih sportova, koji je gledateljima bio dostupan putem doslovno svih kanala – preko live streama na društvenim mrežama, YouTubea i putem televizijskog prijenosa na SPTV-u.

Tako je 21. izdanje Pannonian Challengea dokazalo kako se ovaj neslomljivi festival može prilagoditi uistinu svim uvjetima i ekstremno prihvatiti kao novo normalno, jer je i inače perspektiva ekstremnih sportaša obrnuta i naglavačke. U svemu tome, mjere epidemiološke zaštite su uvijek bile na prvom mjestu zbog trenutne pandemije koronavirusa. Obiteljsko ozračje i adrenalinsko prijateljsko nadmetanje vladalo je od početka do kraja, a vozači su se još jednom iz Osijeka vratili puni pozitivnih dojmova, izrazito zahvalni cjelokupnoj organizaciji zbog činjenice što su realizirali vrhunsko natjecanje u BMX Freestyleu, Inlineu, Skateu i Romobilu čak i u ovim izazovnim vremenima.

Tijekom pet dana festivala, Drava je gotovo proključala zbog uzavrele atmosfere i trikova koji su neprestano palili skate park i gledateljima preko malih ekrana uspjeli dočarati ekstremno dobru zabavu čak i u udobnosti njihova doma. Inline natjecanje je oduševilo, Skate je kao i prošlih godina prkosio zakonima fizike, dok je BMX Freestyle još jednom dokazao kako Pannonian Challenge s pravom glasi za jedno od najboljih natjecanja u Europi, pa čak i u svijetu.

Tim odabranim sportovima, koji od samih početaka  okosnicu osječkog festivala, još se prošle godine u pokaznoj formi pridružila i disciplina Romobil, u svijetu poznatija kao Scooter, koja je na 21. Pannonian Challengeu napokon doživjela i službenu premijeru.

Naime, nedjeljno finale osječkoj je publici pokazalo pun potencijal ovog, sve popularnijeg sporta, koje se savršeno uklopilo u obnovljeni skate park na lijevoj obali Drave. Budući da je i sam sport mlad, polovina natjecatelja nije uopće bila punoljetna, stoga ni ne čudi činjenica da je uvjerljivo slavio upravo najstariji vozač – Emanuel Bastaja iz Lovrana, koji je naposljetku zavrijedio i za trik “barspin transfer“.

Iza njega su se zasluženo našla dva Zagrepčana – 14-godišnji Bruno Sladović na drugom i Mihael Ivanković na trećem mjestu, dok će perspektivni Osječani ipak pričekati sljedeću godinu za postolje.

“Sve je na kraju odlično ispalo i došli su svi vozači koji su trebali, kako bi natjecanje bilo još zanimljivije. Realno, bio sam prvi jer najduže vozim, ali sve više ljudi počinje voziti romobil i sve više klinaca počinje skakati s njime. Na kraju, svemu tome mogu pridonijeti i ogromni moderni skate parkovi poput ovoga u Osijeku, stoga već iduće godine očekujem puno više vozača, a naravno i publike”, rekao je oduševljeni Emanuel Bastaja.

Ovaj pobjednik Romobil discipline 21. Pannonian Challengea, rodio se upravo 1999., godine kada je prvi puta održan i osječki festival ekstremnog sporta, što dovoljno govori o rastu, napretku i nepobitnoj tradiciji koju je Pannonian ekipa izgradila do danas, a što je najbolje – ni na tome ne misli stati.

foto: Andrija Ivanković

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Portanova nudi ljetna sniženja, nagradnu igru i zabavne programe za djecu, uz bogat sadržaj i razloge za posjet tijekom srpnja

Ljetni shopping, vrijedne nagrade i zabava za najmlađe čekaju vas u Portanovi

Ljeto je u punom jeku, a Portanova i ovih dana donosi pregršt razloga za posjet. U tijeku su velika sezonska Više…

Prva ljetna Portastična srijeda donosi odlične popuste i vrijedne nagrade

Počinju sezonska sniženja u Portanovi!

Ljeto u Portanovi počinje uz shopping, popuste i nagrade! Već u srijedu, 1. srpnja, stiže prva ljetna Portastična srijeda, koja Više…

12. i 13. lipnja osječki skate park ugostit će gotovo 100 prijavljenih sportaša i sportašica iz brojnih europskih zemalja, ali i iz Argentine, Čilea i Kolumbije, potvrđujući međunarodni karakter festivala i njegov status jednog od najvažnijih događaja urbane sportske scene u regiji

27. Pannonian Challenge vraća puni gas: više od 100 sportaša, svjetske zvijezde ekstremnih sportova i veliki povratak koncertnog programa

Osijek je ponovno spreman postati regionalni centar urbane kulture i ekstremnih sportova. Pannonian Challenge, festival koji već više od dva Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Valamar podržao projekt „Od recepta do stola“ i povezivanje jezične i strukovne nastave

Srednja škola Valpovo razvija jezične i kulinarske kompetencije učenika

Josip Bačić novim singlom „Party“ donosi moderniji zvuk i najavljuje novo kreativno poglavlje uz fokus na autorski rad i razvoj glazbenog identiteta

Josip Bačić predstavlja “Party”: “Ovo je pjesma koja najbolje opisuje gdje sam danas kao glazbenik”

Opasne bombe iz Drugog svjetskog rata, pronađene kod Batine, zbog visokog rizika uništene su kontroliranom eksplozijom na mjestu pronalaska

[FOTO] U Dunavu kod Batine uspješno su uništene dvije avionske bombe