GOSPODARSTVO

Hrvatski Telekom počinje s gašenjem 3G mreže na području Osijeka i okolice

Gašenje 3G mreže neće imati utjecaj na korištenje poziva i SMS usluga. Korisnici koji upotrebljavaju 2G ili 3G uređaje i nemaju mogućnost pristupa 4G i/ili 5G tehnologijama, mogu nastaviti s korištenjem svojih usluga putem 2G tehnologije

    Objavljeno 01.02.2024
    Matija Ivanković

    Hrvatski Telekom sredinom ožujka počinje s gašenjem svoje 3G mreže na području Osijeka, Đakova, Donjeg Miholjca, Darde i Valpova. Navedena područja prva su u Hrvatskoj u kojima će u razdoblju od 18. do 22. ožujka 2024. godine 3G mreža biti zamijenjena 4G i 5G mrežom, dok se kompletan završetak projekta gašenja 3G mreže očekuje početkom iduće godine.

    U skladu sa strategijom održivog poslovanja, Hrvatski Telekom će postupnim gašenjem 3G mreže ubrzati prelazak na energetski učinkovitije 4G i 5G tehnologije, čime ujedno osnažuje održivu digitalnu transformaciju društva te istovremeno korisnicima osigurava još brže, kvalitetnije, naprednije i sigurnije usluge. Dodatnim ulaganjima u unaprjeđenje 4G i 5G mreže HT će otvoriti mogućnosti za daljnje inovacije i poboljšanu povezanost, što će pozitivno utjecati na društveni i gospodarski razvoj.

    Gašenje 3G mreže neće imati utjecaj na korištenje poziva i SMS usluga. Korisnici koji upotrebljavaju 2G ili 3G uređaje i nemaju mogućnost pristupa 4G i/ili 5G tehnologijama, mogu nastaviti s korištenjem svojih usluga putem 2G tehnologije, koju HT i dalje zadržava u radu i koja omogućava neometano korištenje poziva i SMS poruka, te korištenje podatkovnog prometa sukladno mogućnostima 2G tehnologije. Korisnici koji žele značajno bolje iskustvo mobilnog interneta, svoj uređaj trebaju zamijeniti novim 4G i/ili 5G uređajem. Nadalje, svi korisnici koji koriste uređaje novije tehnologije i koji imaju mogućnost pristupa 4G i/ili 5G tehnologiji, a posjeduju SIM karticu starije tehnologije, svoju SIM karticu mogu bez naknade zamijeniti u bilo kojem trenutku na prodajnim mjestima Hrvatskog Telekoma.

    Hrvatski Telekom će svoje korisnike redovito i pravovremeno informirati o načinu provedbe i dinamici postupka gašenja 3G tehnologije putem objava na internetskim stranicama Hrvatskog Telekoma. Detaljnije informacije vezane uz odlazak 3G mreže u povijest kao i odgovore na najčešća pitanja korisnika moguće je pronaći na Gašenje 3G mreže.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    A1 Hrvatska na području Slavonije 9. ožujka gasi svoju 3G mrežu. Gašenje 3G mreže omogućit će korisnicima prelazak na tehnološki naprednije i energetski učinkovitije 4G i 5G tehnologije

    A1 Hrvatska gasi 3G mrežu na području Slavonije zbog prelaska na 4G i 5G tehnologije

    A1 Hrvatska na području Slavonije 9. ožujka gasi svoju 3G mrežu. Gašenje 3G mreže omogućit će korisnicima prelazak na tehnološki Više…

    HT kao predvodnik digitalizacije Hrvatske započeo je projekt izgradnje optičke infrastrukture na području ovih općina čime će na utvrđenih 9.603 "bijelih" adresa na ovom području biti omogućen brzi (+40 Mbit/s) i ultra-brzi (+100 Mbit/s simetrično) širokopojasni pristup internetu

    Širokopojasni pristup internetu uskoro dostupan na području općina Antunovac, Čepin, Erdut, Ernestinovo, Šodolovci, Vladislavci i Vuka

    U organizaciji Hrvatskog telekoma d.d. danas (10. veljače 2023. godine) u Hotelu Osijek u Osijeku održana je Početna konferencija projekta Više…

    Svoj projekt studentice su osmislile za grupu pića Jamnica, a uz titulu najboljeg mladog inovatora također su osvojile i vrijednu nagradu od 10.000 kuna

    Studentice EFOS-a osvojile prvo mjesto i titulu najboljeg mladog inovatora na projektu “Digitalni inovacijski inkubator”

    Studentice diplomskog studija Poduzetnički menadžment i poduzetništvo na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, Martina Čolakovac i Marta Sudar osvojile su prvo Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Telefon ne zvoni, investitor se ne javlja, stotine tisuća eura koje su trebale sjesti na račun kasni već tjednima.

    Građevinarstvo na čelu vala stečajeva: kako se tvrtke mogu spasiti prije nego bude prekasno

    Wolt uvodi novi model rada koji studentima omogućuje fleksibilnu zaradu bez fiksnog radnog vremena

    Wolt pokrenuo novi model studentskog rada u Hrvatskoj: Studenti od sada mogu zarađivati prema vlastitom rasporedu

    Nakon uspješne 2025. godine, tijekom koje je RDC ostvario čak 92 posto popunjenosti skladišnih kapaciteta te proizveo više od 22 tisuće litara soka od jabuke, započele su pripreme za novu sezonu skladištenja i distribucije voća i povrća

    Regionalni distribucijski centar spreman za novu sezonu: objavljen Javni poziv za korištenje kapaciteta