ŽIVOT

Još jedan odličan event za vikend: Bajsom u Azil

Azil i GSSR Osijek smislili su dvostruko bolju biciklijadu nego što je ikada bila...

Objavljeno 15.09.2021
Ivona Amidžić

Dvije pune godine apstinencije od velikih evenata učinilo je da su Azil i GSSR Osijek smislili dvostruko bolju biciklijadu nego što je ikada bila, a ako izuzmemo prošlogodišnju rupu u organizaciji iste, onda njihov zajednički event pod nazivom “Bajsom u Azil” ima već i status tradicije.

Objavu o eventu “Bajsom u Azil” prenosimo u cijelosti:

“A ako i vi volite pse i volite biciklirati onda je 18. rujna vaš dan jer tu subotu imate priliku doći do Azila za pse u Nemetinu organizirano i to biciklom i to u svim pratnjama koje su uobičajene za takve evente što znači da će na vas paziti i policijska i servisna i medicinska pratnja.

Start će biti u 10 sati na Trgu V. Lisinskog, tj. kod stare pekare gdje će okupljanje GSSR Osijek i njihova maskota Zdravko otpočeti već u 9:30 i tako vam dati pola sata fore za osvježenje i nabavku majica Azila.

Po dolasku u Azil dočekat će vas osvježenje i kerovci kojima ste obećani za šetnje taj dan a zauzvrat će vas organizatori počastiti najfinijim veganskim kotlićima na ovim prostorima.

I to nije sve!

Volonterke će napeći zavidnu količinu kolača koju ćete moći pojesti cijelu al u zamjenu za donacije za kerovce u Azilu, i tako skupiti energije malim slatkim bombama jer je baš tu subotu World Clean Up Day što čini savršen trenutak da se taj dan, uz šetnje i uživanje u klopi, cugi i odličnom društvu, očisti i azilska šetnica, sve što je potrebno za čišćenje osigurao je Grad Osije, a a Decathlon je obećao da će ukoliko se napuni kontejner ovu zimu volonterke obuti i obući u radnu odjeću dostojnu slavonskih zima kako bi kerovcima bile još radišnije.

I to je otprilike to za BAJSOM U AZIL, ovu subotu.

Organizirani povratak za biciklistice i bicikliste biti će u 14 sati a vi možete, naravno ostati koliko vam srce želi, i naravno ne morate doći biciklom do Azila, možete kako god želite, al kad je već biciklijada, pa što ne biste. Sve kalorije potrošene na pedaliranje, šetnju i čišćenje šetnice nadoknadit ćete kolačima i kotlićima u Azilu.

A kerovci će vam napuniti srcem takvom zahvalnošću da ćete se kući vratiti i umorni i siti i sretni, što je zapravo cilj ovoga eventa.”

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Humanitarni buvljak bez buva vraća se u Osijek uz omiljeni Ksembin čili i poruku održivosti i zajedništva

Posh Store ponovno u Tvrđi: Sve za euro, veganski čili i pomoć psima iz Azila

Ove subote, 6. lipnja, osječka Tvrđa ponovno postaje mjesto dobre energije, održive kupnje i pomoći napuštenim životinjama. Na livadi kod Više…

Riječ je o samoprozvanom prazniku udomljavanja koji iz godine u godinu okuplja sve više posjetitelja i dvonožnih i četveronožnih

[NAJAVA] Jedini tulum na svijetu na koji su pozvani i psi!

Ako bi se pitalo pse kako izgleda savršen tulum, vjerojatno bi ga opisali kao mjesto s puno hrane, igre i Više…

Udruga Korijeni pustare organizira 12. rekreativno-edukativnu BICIKLIJADU „Tragom pustara“

Biciklijada “Tragom pustara”

Ova manifestacija čuva uspomenu na nestale pustare i podsjeća nas na bogatu povijest našega kraja, uz druženje, rekreaciju i zajedništvo Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

U sigurnosno izazovnim vremenima ovakve vježbe potvrđuju i dodatno unapređuju sposobnosti Hrvatske vojske koja je glavni stup sigurnosti i mira hrvatske države, poručio je ministar Anušić

[FOTO/VIDEO] Borbena moć 26 na Žirju – Hrvatska vojska demonstrirala združeno borbeno djelovanje na moru

Povodom predstavljanja korejskog wellbeing brenda neaf neaf, Divote je okupio vodeća imena hrvatske lifestyle scene, dok je Materra još jednom postala mjesto susreta na kojem međunarodne suradnje prirodno prerastaju u dugoročne odnose

Od Seoula do Slavonije: Josipa Pipunić kroz Divote povezuje Hrvatsku i Južnu Koreju novom generacijom wellbeinga