ŽIVOT

Još jedan odličan event za vikend: Bajsom u Azil

Azil i GSSR Osijek smislili su dvostruko bolju biciklijadu nego što je ikada bila...

Objavljeno 15.09.2021
Ivona Amidžić

Dvije pune godine apstinencije od velikih evenata učinilo je da su Azil i GSSR Osijek smislili dvostruko bolju biciklijadu nego što je ikada bila, a ako izuzmemo prošlogodišnju rupu u organizaciji iste, onda njihov zajednički event pod nazivom “Bajsom u Azil” ima već i status tradicije.

Objavu o eventu “Bajsom u Azil” prenosimo u cijelosti:

“A ako i vi volite pse i volite biciklirati onda je 18. rujna vaš dan jer tu subotu imate priliku doći do Azila za pse u Nemetinu organizirano i to biciklom i to u svim pratnjama koje su uobičajene za takve evente što znači da će na vas paziti i policijska i servisna i medicinska pratnja.

Start će biti u 10 sati na Trgu V. Lisinskog, tj. kod stare pekare gdje će okupljanje GSSR Osijek i njihova maskota Zdravko otpočeti već u 9:30 i tako vam dati pola sata fore za osvježenje i nabavku majica Azila.

Po dolasku u Azil dočekat će vas osvježenje i kerovci kojima ste obećani za šetnje taj dan a zauzvrat će vas organizatori počastiti najfinijim veganskim kotlićima na ovim prostorima.

I to nije sve!

Volonterke će napeći zavidnu količinu kolača koju ćete moći pojesti cijelu al u zamjenu za donacije za kerovce u Azilu, i tako skupiti energije malim slatkim bombama jer je baš tu subotu World Clean Up Day što čini savršen trenutak da se taj dan, uz šetnje i uživanje u klopi, cugi i odličnom društvu, očisti i azilska šetnica, sve što je potrebno za čišćenje osigurao je Grad Osije, a a Decathlon je obećao da će ukoliko se napuni kontejner ovu zimu volonterke obuti i obući u radnu odjeću dostojnu slavonskih zima kako bi kerovcima bile još radišnije.

I to je otprilike to za BAJSOM U AZIL, ovu subotu.

Organizirani povratak za biciklistice i bicikliste biti će u 14 sati a vi možete, naravno ostati koliko vam srce želi, i naravno ne morate doći biciklom do Azila, možete kako god želite, al kad je već biciklijada, pa što ne biste. Sve kalorije potrošene na pedaliranje, šetnju i čišćenje šetnice nadoknadit ćete kolačima i kotlićima u Azilu.

A kerovci će vam napuniti srcem takvom zahvalnošću da ćete se kući vratiti i umorni i siti i sretni, što je zapravo cilj ovoga eventa.”

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Humanitarni buvljak bez buva vraća se u Osijek uz omiljeni Ksembin čili i poruku održivosti i zajedništva

Posh Store ponovno u Tvrđi: Sve za euro, veganski čili i pomoć psima iz Azila

Ove subote, 6. lipnja, osječka Tvrđa ponovno postaje mjesto dobre energije, održive kupnje i pomoći napuštenim životinjama. Na livadi kod Više…

Riječ je o samoprozvanom prazniku udomljavanja koji iz godine u godinu okuplja sve više posjetitelja i dvonožnih i četveronožnih

[NAJAVA] Jedini tulum na svijetu na koji su pozvani i psi!

Ako bi se pitalo pse kako izgleda savršen tulum, vjerojatno bi ga opisali kao mjesto s puno hrane, igre i Više…

Udruga Korijeni pustare organizira 12. rekreativno-edukativnu BICIKLIJADU „Tragom pustara“

Biciklijada “Tragom pustara”

Ova manifestacija čuva uspomenu na nestale pustare i podsjeća nas na bogatu povijest našega kraja, uz druženje, rekreaciju i zajedništvo Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Glavni cilj ove aktivnosti je preventivno djelovanje na sprječavanja krađa, s obzirom da gužve na bazenima često privlače kradljivce koji koriste trenutke nepažnje građana

Policijska prevencija na osječkoj Copacabani

Dugotrajni toplinski val uzrokuje temperature iznad prosjeka, a vrhunac se očekuje krajem tjedna i početkom idućeg

Toplinski val ne popušta: Hrvatsku čekaju dani iznad 35 °C

Projektni tim demonstrirat će i neke od vježbi u koje se posjetitelji mogu uključiti te dati sve potrebne informacije zainteresiranima za sudjelovanje u projektu i radionicama koje se održavaju u partnerskim školama

STEMpo za građane: Javni događaj u sklopu obilježavanje Dana škole u Strizivojni