KULTURA

Koncertom Panonske filharmonije otvorena 61. Glazbena tribina

Tibor Szirovicza, umjetnički voditelj festivala, rekao je kako je veliki uspjeh izgraditi ovakvu modernu dvoranu jer će zasigurno otvoriti nove mogućnosti za suradnju što je izuzetno bitno za daljnji razvoj, ne samo grada Osijeka, nego i županije, ali i šire

Objavljeno 08.11.2024
Darija Kovačić

U novootvorenoj dvorani „Franjo Krežma“ u osječkom Kulturnom centru otvorena je 61. Glazbena tribina koncertom Panonske filharmonije pod ravnanjem maestra Andrása Vassa te uz solista Józsefa Baloga.

Ova prestižna glazbena manifestacija, u organizaciji Hrvatskog društva skladatelja i Cantusa d.o.o., a pod pokroviteljstvom Grada Osijeka te u koprodukciji s Kulturnim centrom Osijek, već šest desetljeća kontinuirano predstavlja suvremenu glazbu, omogućujući susrete, diskusije i dijalog između skladatelja, izvođača i publike, a istovremeno publici nudi priliku za upoznavanje s najnovijim djelima hrvatskih i inozemnih autora.

Uime Grada Osijeka, 61. Glazbenu tribinu otvorila je zamjenica gradonačelnika Jasenka Crnković.

„Došli smo do toga da, nije 60. jubilarna Glazbena tribina, ali je 61. jubilarna, prva u našoj koncertnoj dvorani Franjo Krežma, prvoj u povijesti grada Osijeka. Za nas je to jako važna stvar i ima veliki značaj. Vjerujem da će Glazbena tribina i dalje nastaviti svoju tradiciju koju ima u glazbenom svijetu, i daje dodatni kulturni sadržaj našem gradu, a samom izgradnjom ove dvorane stvaramo dodanu vrijednost, a naš grad smo stavili na kulturnu kartu ne samo Hrvatske, nego i Europe.“, istaknula je zamjenica Crnković.

„Sada smo tu u ovoj dvorani, i kao što tribina traje šezdeset godina i ova dvorana će trajati, uvjeren sam, i puno duže od toga. Vjerujem da će za sto godina neki naši nasljednici, na ovom istom mjestu u istoj dvorani najavljivati neki koncert simfonijskog orkestra. To je velika stvar i radi toga ćemo i dalje rado dolaziti u Osijek jer smo sada u potpunosti dobili sve što nam treba za našu manifestaciju, ali puno važnije, Osječanima je ovo stvarno fantastično, moderno, i suvremeno što može zadovoljiti potrebe ovoga grada sljedeće stoljeće, pa i više.“, rekao je Antun Tomislav Šaban, glavni tajnik Hrvatskog društva skladatelja.

Tibor Szirovicza, umjetnički voditelj festivala, rekao je kako je veliki uspjeh izgraditi ovakvu modernu dvoranu jer će zasigurno otvoriti nove mogućnosti za suradnju što je izuzetno bitno za daljnji razvoj, ne samo grada Osijeka, nego i županije, ali i šire.

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

"Malo pojačajte radio, jer nakon 14 godina, 20. lipnja, stižemo u Slavonski Brod." – poručio je Čolić

Zdravko Čolić, nakon 14 godina, ove subote stiže u Slavonski Brod

Nakon višemjesečnog iščekivanja, koncert Zdravka Čolića u Slavonskom Brodu ulazi u samu završnicu priprema. Jedan od najznačajnijih glazbenih događaja ovog Više…

Koncert, pod nazivom 'Mene je učilo vrijeme', održava se povodom velikih 45 godina karijere izvođača koji je obilježio glazbenu scenu brojnim hitovima, a zagrebački nastup dio je regionalne turneje kojom obilježava ovaj značajan jubilej

Povratak glasa koji se ne zaboravlja ni nakon 30 godina: Halid Muslimović u Areni zagreb

Kraj godine u Zagrebu ove će godine imati posebnu glazbenu kulisu. Nakon čak 30 godina, Halid Muslimović vraća se u Više…

Riječ je o event konceptu koji spaja najveće svjetske hitove 2000-ih i 2010-ih s modernom produkcijom, snažnim vizualnim identitetom i naglašenim fokusom na iskustvo publike

Lollipop po prvi put stiže u Osijek! Party koji je osvojio Hrvatsku stiže u Slavoniju

Jedan od najprepoznatljivijih party brendova nove generacije – Lollipop po prvi put stiže u Osijek, donoseći spektakl koji je u Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Oscans u Osijeku otvara prijave umjetnicima i donosi četiri dana graffiti programa, radionica i urbane kulture na više lokacija

Vraća se Oscans, otvorene prijave za OSCANS 2026: Osijek ponovno okuplja graffiti umjetnike iz Hrvatske i regije

Tijekom više od dva mjeseca trajanja manifestacije građane i posjetitelje očekuju koncerti, kazališne predstave, izložbe, književni susreti, filmski programi, radionice te sadržaji za djecu i mlade, a svi programi i ove su godine besplatni za posjetitelje

Otvoreno 26. Osječko ljeto kulture, do kraja kolovoza gotovo 70 programa na više od 10 gradskih lokacija

Ljetne vrućine sele se u kino uz povijesne drame, svemirske spektakle i animirane avanture za sve generacije

Od ratova koji su promijenili svijet do svjetova koji tek dolaze