ŽIVOT

Najelitnija osječka srednja škola u iduće dvije godine dobit će novu zgradu

U prostorijama Osječko-baranjske županije danas je potpisan ugovor o izgradnji nove zgrade I. gimnazije Osijek, radovi će trajati 24 mjeseca...

Objavljeno 09.11.2022
Iven Jurić

U prostorijama Osječko-baranjske županije danas je potpisan ugovor o izgradnji nove zgrade I. gimnazije Osijek, potpisali su ga gradonačelnik Ivan Radić i župan Ivan Anušić zajedno s izvođačima radova iz tvrtki Projektgradnja plus d.o.o. i Osijek-Koteks d.d. radovi će trajati 24 mjeseca, a vrijednost projekta je 108 milijuna kuna.

Župan je za I. gimnaziju rekao kako je ona jedna od najelitnjih srednjih škola u Osijeku, početak izgradnje najavljivali su već pet godina, smatra kako jedina na području županije nema uvjete koji bi trebali biti po standardu 21. stoljeća, zgrada će se nalaziti u blizini stadiona. U zgradi je planirano imati 25 razrednih odjela za 610 učenika, očekuje se 70 zaposlenika od čega 57 profesora, ukoliko ne budu mogli dobiti dodtna sredstva iz europskih fondova ili NPO-a ići će se u kreditna zaduženja.

Gradonačelnik Radić čestitao je županu na viziji i upornosti da se ovaj projekt realizira, ovo je velika investicija koja je vrijedna ne samo za Grad već i za srednjoškolsko obrazovanje, škola će tom dijelu Strossmayerove uz novu tramvajsku infrastrukturu donijeti novu vizuru grada.

Goran Ivanović rekao je da je župan odlično rekao 2017. godine da rekonstrukcija postojeće zgrade Gimnazije nije rješenje već da se treba ići u izgradnju nove, Ivica Crnković iz Projektgradnje plus rekao je kako već imaju iskustva s gradnjom škola i studenstkih domova (radili su ih od Dubrovnika do Vukovara), ukoliko ne bude problema s nabavom materijala ne sumnja u završetak radova u roku, ako bude trebalo potrebno napraviti će regulaciju prometa. Na pitanje što će biti s radovima koji uđu na stranu stadiona rekao je da sa tvrtkom Strabag imaju dobar odnos i da će se lako dogovoriti.

Ravnatelj I. gimanzije Dražen Đapić najviše se raduje novoj zgradi i izjavio je kako će ovo stvarno biti škola za 21. stoljeće i odgovarat će njihovim potrebama, trenutno imaju 528 učenika te im stara zgrada više nije dovoljna za ovaj broj i unutrašnjost nije više u dobrom stanju.

Na pitanje što će biti sa starom zgradom, Anušić je rekao da se planira smjestiti ostale upravne odjele, jer se oni trenutno nalaze na pet-šest adresa diljem Grada i teško je raditi na taj način te bi im ovim preseljenjem olakšali rad.

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi iz Osječko-baranjske županije osvojili zlato i srebro na državnom natjecanju Crvenog križa, potvrdivši visoku razinu znanja i predanosti

Županica primila ekipe CK Osječko-baranjske županije koje su na 27. državnom natjecanju ostvarile izvrsne rezultate

Županica Nataša Tramišak danas (15. lipnja 2026. godine) primila je ekipe mladih i podmlatka HCK Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije Više…

Dodijeljene su Nagrade Osječko – baranjske županije za životno djelo te godišnje nagrade u više kategorija za zaslužne pojedince, tvrtke i ustanove

Dodijeljena najviša javna priznanja Osječko-baranjske županije

U povodu Dana Osječko – baranjske županije, koji se obilježava 2. lipnja, svake se godine zaslužnim pojedincima i institucijama dodjeljuju Više…

Turizam je važna gospodarska djelatnost u Osječko-baranjskoj županiji koja se već nametnula kao važno turističko odredište na kontinentu

Dodijeljene potpore za razvoj turističke djelatnosti i rad lokalnih turističkih zajednica

Osječko-baranjska županica Nataša Tramišak potpisala je danas (18. svibnja 20226. godine) u velikoj vijećnici Županije ugovore s korisnicima potpora u Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Glavni cilj ove aktivnosti je preventivno djelovanje na sprječavanja krađa, s obzirom da gužve na bazenima često privlače kradljivce koji koriste trenutke nepažnje građana

Policijska prevencija na osječkoj Copacabani

Dugotrajni toplinski val uzrokuje temperature iznad prosjeka, a vrhunac se očekuje krajem tjedna i početkom idućeg

Toplinski val ne popušta: Hrvatsku čekaju dani iznad 35 °C

Projektni tim demonstrirat će i neke od vježbi u koje se posjetitelji mogu uključiti te dati sve potrebne informacije zainteresiranima za sudjelovanje u projektu i radionicama koje se održavaju u partnerskim školama

STEMpo za građane: Javni događaj u sklopu obilježavanje Dana škole u Strizivojni