SPORT

Napeto je! Danas utakmica: ”Kiksa ne smije biti”

Izvjesno je da bi se susret protiv „fenjeraša“ na ljestvici mogao bitno razlikovati od onog prethodnog…

    Objavljeno 08.02.2019
    Antonela Verković

    Trener Osijeka Zoran Zekić nije od onih koji će podcijeniti bilo kojeg protivnika, pa ni onoga koji je čvrsto prikovan za dno prvoligaške ljestvice u HNL-u – piše NK Osijek.

    Na pitanje kakvu utakmicu očekuje u petak u Kranjčevićevoj, strateg odgovara:

    Jasno je da nam nitko ništa neće pokloniti, da se za pobjedu moramo izboriti, bez obzira na protivnika i njegovu poziciju na tablici. Znale su nama takve utakmice biti problematične ako ne uđemo u njih s dovoljno ozbiljnosti i koncentracije, pa to moramo izbjeći da ne bi bilo opet nekakvih većih problema. Rudeš nema što izgubiti, može odigrati opušteno i bez grča, kod nas je situacija puno drugačija jer moramo osvojiti bodove. Ne smijemo si dopustiti nikakva neugodna iznenađenja.

    Traži se više kombinatorike

    Izvjesno je da bi se susret protiv „fenjeraša“ na ljestvici mogao bitno razlikovati od onog prethodnog…

    Svaka utakmica nosi nešto svoje jer se ni protivnici ne postave na isti način. Neki su s otvorenijom varijantom, protiv nekih drugih čeka nas igra na postavljenu obranu. No, uvijek treba tražiti put do protivničkih vratiju, sa što više kretanja i otvaranja u prazan prostor. Morat ćemo u petak imati malo više kombinatorike jer s momčadima koje su defenzivnije baš i nema puno mogućnosti za dubinska proigravanja.

    Novinare uvijek zanima i hoće li biti promjena u početnoj jedanaestorici, odnosno koju će momčad Zekić poslati na teren?

    Vjerujem da ćemo za ovu prigodu izabrati najboljih 11, odnosno 14 koji će odraditi utakmicu na pravi način. Treba nam pobjeda jer su nam bodovi iz ovoga dvoboja neophodni za dalje. Tako se moramo i postaviti na terenu. Nekih posebnih promjena u momčadi neće biti.

    „Ne gledamo kako su oni izgledali s Dinamom“

    Rudeš je teško stradao protiv Dinama, sada mnogi očekuju da ni Osijek neće imati pretjerano zahtjevnu zadaću protiv Ivkovićeve momčadi…

    Znao sam da će me dočekati to pitanje. No, Dinamo ima najveću koncentraciju kvalitete u HNL-u, po trojicu podjednako kvalitetnih igrača na svakoj poziciji, tako da ne bih radio nikakve usporedbe po tom pitanju, niti se vodim time kako je Rudeš izgledao protiv Modrih. Uostalom, imat će manji respekt prema nama nego prema lideru i prvaku, pa će se tako postaviti na terenu. Morat ćemo se potruditi za pobjedu i zaslužiti je,poručio je Zekić.

    Kiksa ne smije biti!

    U Kranjčevićevoj, protiv Rudeša, kiksa jednostavno ne smije biti. To je poruka koja ovih dana stiže iz osječke svlačionice, a Brazilac koji se sada već udomaćio u gradu na Dravi dodaje:

    Oni su na dnu tablice, daleko od ostalih momčadi u Ligi, što ne znači da ne mogu nekoga iznenaditi, ako ih se ne shvati ozbiljno. Mi ne gledamo kako je Rudeš prošao protiv Dinama i koliko je golova primio, nego razmišljamo o tome kako odigrati dobru utakmicu i osvojiti tri boda koja ne smijemo ispustiti. Znamo da moramo pobijediti i na nama je sada da to i napravimo. No, neće pobjeda doći sama od sebe, to vrijedi imati na umu, dodao je Tomelin.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Najraspoloženiji su bili mladi Vuković i Maganić, a kada se uzme u obzir da je riječ o 18-godišnjim igračima – Osijek se definitivno ima čime ponositi

    Rukomet – Osječani lako do pobjede u Rijeci

    Najraspoloženiji su bili mladi Vuković i Maganić, a kada se uzme u obzir da je riječ o 18-godišnjim igračima – Više…

    S obzirom na očekivani veliki interes gledatelja te očekivani dolazak većeg broja gostujućih navijača, pozivamo sve posjetitelje da se detaljno upoznaju s uputama i preporukama koje navodimo u nastavku priopćenja

    U nedjelju se u Osijeku održava nogometna utakmica visokog rizika između NK Osijek i HNK Hajduk

    Na stadionu Opus Arena u Osijeku u nedjelju, 24. studenog s početkom u 15 sati, odigrat će se nogometna utakmica 14. kola Više…

    U četvrtak 21. studenog od 18 do 19 sati s u Portanovi vas čekaju Jelenić, Tuia, Hasić, Hernani i Živković.

    Druženje s igračima NK Osijek u Portanovi

    Bliži se derbi s Hajdukom na Opus Areni koji će biti odigran u nedjelju, 24. studenoga u 15 sati. Kako Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Riječka gimnastika drugu godinu zaredom imat će dvoje predstavnika na DOBRO World Cupu u Osijeku (10-13. travnja). Uz parteraša Marka Jovičića (GK Rijeka), ponovo će biti jedna mlada debitantica Gimnastičkog kluba Vita

    Predstavljanje hrvatskih reprezentativaca na DOBRO World Cupu u Osijeku – MILA PRPIĆ

    Sudionici će pred sobom imati 3200 m trkačkog  izazova. Ruta kojom će se utrka odvijati je kružna (oko mostova), start utrke je u 10,00 kod Vodenih vrata na ulazu u Tvrđu.

    Gradska utrka “Osječki meandar” – ZDRAVKO JE KRENUO

    Obzirom na manju reorganizaciju u formatu natjecanja, sve ekipe sudjeluju na svim turnirima, pa će tako i osječka publika imati prilike vidjeti sve najbolje što flag football u Hrvatskoj nudi

    Najava 2. kola Hrvatske Flag Football Lige