POLITIKA

Nataša Tramišak preuzela dužnost županice Osječko-baranjske županije

Dosadašnji obnašatelj dužnosti župana Mato Lukić predao je dužnost novoizabranoj županici Nataši Tramišak, koja je već u prvom krugu izbora (održanih 18. svibnja) dobila povjerenje birača za čelnu funkciju najveće županije istočne Hrvatske.

    Objavljeno 27.05.2025
    Darija Kovačić

    U sjedištu Osječko-baranjske županije u Osijeku jučer (26. svibnja 2025. godine) održana je službena primopredaja dužnosti župana Osječko-baranjske županije. Dosadašnji obnašatelj dužnosti župana Mato Lukić predao je dužnost novoizabranoj županici Nataši Tramišak, koja je već u prvom krugu izbora (održanih 18. svibnja) dobila povjerenje birača za čelnu funkciju najveće županije istočne Hrvatske.

    Primopredaji su naravno nazočili i novoizabrani zamjenici župana Josip Miletić i Goran Ivanović te Vladimir Horvat koji je na dužnost zamjenika župana izabran iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine.

    Nakon službene primopredaje održana je konferencija za medije na kojoj je županica Nataša Tramišak zahvalila građanima na povjerenju koje je dobila na izborima. – Zahvaljujem svima koji su podržali naš program i viziju Osječko-baranjske županije te svojim glasom doprinijeli da danas preuzimamo ovu važnu i odgovornu dužnost. Naravno, zahvaljujem se i svima koji su obnašali dužnost prije mene, posebno gospodinu Mati Lukiću koji je u proteklih nešto više od godinu i pol dana obnašao dužnost zamjenika župana Osječko-baranjske županije i dužnost župana, a svakako i gospodinu Ivanu Anušiću koji je u protekla dva mandata vodio Osječko-baranjsku županiju kao župan – rekla je županica Tramišak.

    Naglasila je kako Osječko-baranjska županija u posljednjih osam godina bilježi kontinuirani rast i razvoj, kao i velika ulaganja u važne strateške projekte. – To je zapravo smjer kojim ću nastaviti raditi. U proteklom razdoblju u županiji su realizirani veliki i važni projekti, od kojih su pojedini obećani i čekani i više desetljeća, poput izgradnje Gospodarskog centra, Regionalnog distribucijskog centra OBŽ za voće i povrće, završetka Koridora Vc, ali i niz drugih vrijednih projekata i ulaganja u obrazovanje, u osnovno, srednje i visoko školstvo, u znanost, poljoprivredu, gospodarstvo, turizam, osobito u zdravstvo, u sve što se tiče poboljšanja kvaliteta života naših stanovnika – kazala je.

    – Danas imamo dobar i kvalitetan partnerski odnos sa svim jedinicama lokalne samouprave, a to ćemo svakako i nastaviti. U mandatu, koji danas službeno započinje, planiramo odmah početi raditi i na novim programima i projektima koje smo si zadali i u izbornom programu. Na prvom mjestu je realizacija Kliničkog bolničkog centra Osijek, za koji vrlo brzo očekujemo odluke Vlade Republike Hrvatske o financiranju izgradnje i početak postupka nabave za njegovu izgradnju. Osim toga, jedan od programa koje ćemo pokretati od strane Osječko-baranjske županije je program nove stambene politike, izgradnja obiteljskih kuća i višestambenih zgrada za mlade obitelji i za povratak iseljenih. Druga tema je svakako revitalizacija rada mlinova te najavljujem izmjenu programa poljoprivrednih mjera gdje ćemo subvencionirati početak rada mlinova kako bi naše žitarice prerađivali u brašno, a u sljedećem koraku i u prehrambene proizvode. Planiramo i velika ulaganja u dogradnju i izgradnju osnovnih škola kako bismo uveli jednosmjensku nastavu, no to su samo neke od stvari koje ćemo početi raditi već u ovom mjesecu – izjavila je županica Nataša Tramišak.

    Nakon službenog preuzimanja dužnosti, županica je održala prvi radni sastanak s pročelnicima upravnih odjela.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Županija ulaže u sportsku infrastrukturu, vrtiće i poduzetništvo uz snažan fokus na demografiju i kvalitetu života stanovnika

    Održana koordinacija gradonačelnika i načelnika OBŽ – u fokusu izgradnja sportske infrastrukture i dječjih vrtića

    U Velikoj vijećnici Skupštine Osječko-baranjske županije, a na poziv županice Nataše Tramišak, danas (17. lipnja 2026. godine) održana je redovita Više…

    Županica Nataša Tramišak je sudjelovala na panel raspravi „Why EU Enlargement Matters for the Western Balkans – Integration & Development“ kao izaslanica predsjednika Vlade Republike Hrvatske

    Županica Nataša Tramišak u Tirani: Snažno podupiremo europski put Zapadnog Balkana jer to znači gospodarski razvoj, stabilniju i snažniju Europu

    Tirana je posljednjih dana središte međunarodne konferencije „Enlargement in a Geopolitical Age: EU – NATO Safety and Security of the Više…

    Konferencija je okupila predstavnike europskih institucija, regionalne i nacionalne dužnosnike te predstavnike organizacija civilnog društva s ciljem rasprave o politikama koje mladima i obiteljima omogućuju ostanak i kvalitetan život u sredinama u kojima žive

    Županica Tramišak sudjelovala na konferenciji “Right to Stay” u Bruxellesu

    Županica Nataša Tramišak sudjelovala je u Bruxellesu na konferenciji „Right to Stay“ (Pravo na ostanak) održanoj na poziv izvršnog potpredsjednika Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Županija ulaže u sportsku infrastrukturu, vrtiće i poduzetništvo uz snažan fokus na demografiju i kvalitetu života stanovnika

    Održana koordinacija gradonačelnika i načelnika OBŽ – u fokusu izgradnja sportske infrastrukture i dječjih vrtića

    Gradonačelnik Radić naglasio je kako Grad Osijek i Udruga Pobjede ostvaruju izvrsnu suradnju te kontinuirano ulažu u razvoj i unaprjeđenje rada osječkog azila

    Gradonačelnik Radić na „Povratku otpisanih“: Gotovo milijun eura ulaganja u osječki azil, nastavlja se razvoj i proširenje skloništa

    Gradonačelnik Ivan Radić izjavio je kako je riječ o nastavku politike vraćanja komunalnih djelatnosti pod upravljanje grada i gradskih poduzeća, započete nakon preuzimanja gradske uprave 2021. godine

    Dimnjačarske usluge u Osijeku nakon dugogodišnje koncesije preuzima gradska tvrtka Unikom