ŽIVOT

Nova oprema u Općoj županijskoj bolnici Našice

Radi se o sterilizatoru koji će uvelike olakšati rad, s obzirom da je stari uređaj za sterilizaciju star 15 godina...

Objavljeno 30.12.2021
Ivona Amidžić

Povodom početka rada novog uređaja za sterilizaciju instrumenata, Opću županijsku bolnicu Našice posjetili su župan Ivan Anušić sa suradnicima te gradonačelnik Grada Našica Krešimir Kašuba.

O značaju nove opreme, kao i ukupnom radu bolnice govorili su rukovoditelj Odjela kirurgije OŽB Našice Samir Haj Barakat i ravnatelj OŽB Našice Hrvoje Šimić.

– Radi se o sterilizatoru koji će nam uvelike olakšati rad, s obzirom da je stari uređaj za sterilizaciju star 15 godina. Novi uređaj je potreban ne samo za kirurgiju i kirurške grane, već i za sve ostale odjele jer njime obavljamo sterilizaciju različitih instrumenata. Kako smo do sada radili s dotrajalim uređajem, nerijetko smo ponavljali postupak sterilizacije nekoliko puta, a dolaskom ovog sterilizatora naša ustanova može znatno unaprijediti svoj rad – kazao je Samir Haj Barakat.

Župan Ivan Anušić naglasio je kako Osječko-baranjska županija kontinuirano ulaže u našičku bolnicu. – OŽB Našice opravdava ova ulaganja kroz svoj rad i organizacijski sustav koji je na zavidnoj razini, pri čemu najveće zasluge imaju djelatnici bolnice na čelu s ravnateljem. Županija to prepoznaje i sudjeluje u poboljšanju uvjeta rada, posebno ako znamo da je bolnica u ovo pandemijsko vrijeme sekundarni COVID centar te da veliku brigu posvećuje upravo oboljelima od koronavirusa – rekao je župan Anušić te dodao da je uređaj za sterilizaciju, vrijedan 1,6 milijuna kuna financiran decentraliziranim sredstvima Osječko-baranjske županije.

– Osječko-baranjska županija je kroz decentralizirana sredstva izdvojila nešto više od sedam milijuna kuna za našu bolnicu, a danas s radom počinje izuzetno vrijedan uređaj za sterilizaciju koji će zamijeniti postojeći, inače izuzetno dotrajali. Riječ je o uređaju jednog od najboljih proizvođača na svijetu za tu vrstu medicinske opreme te sam uvjeren da ćemo njime znatno podići kvalitetu rada našičke bolnice. Što se tiče situacije s koronavirusom u našoj bolnici, mogu reći da je ona vrlo dobra i trenutno imamo 28 hospitaliziranih pacijenata, dok se u nekom trenutku taj broj penjao i do 46 zbog čega smo bili spremni proširivati kapacitete. Značajno je reći da trenutno nemamo pozitivnih djelatnika niti onih koji su u samoizolaciji, što je rezultat odlične procijepljenosti od oko 80% među zaposlenicima – zaključio je Šimić.

foto: OBŽ

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Na području Osječko-baranjske županije djeluju 23 vatrogasne zajednice, 148 dobrovoljnih društava i više od 3.000 vatrogasaca, što, kako je istaknuto, potvrđuje snagu i organiziranost sustava

Velika podjela opreme za slavonske vatrogasce: 115 društava i profesionalne postrojbe dobile novu zaštitnu opremu

U prostorijama DVD-a Našice održana je podjela osobne zaštitne opreme vatrogascima s područja Vatrogasne zajednice Osječko-baranjske županije, u sklopu EU Više…

Vježba je provedena unutar i oko zgrade Gradske uprave Grada Našice na Trg dr. Franje Tuđmana, a u njoj su izravno sudjelovale 74 osobe. Koristilo se 14 interventnih vozila

[FOTO] Pokazna vježba “Našice 2024.” potvrdila spremnost operativnih snaga sustava civilne zaštite Osječko-baranjske županije

U organizaciji Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije danas (28. svibnja 2024. godine) u Našicama je održana Pokazna vježba operativnih snaga Više…

Učenici su na praktičnim radilištima prve pomoći, kroz unaprijed pripremljene scenarije i realistično prikazane ozlijede, pokazali visoku razinu pripremljenosti iz tog područja

Održano 12. međužupanijsko natjecanje Mladih Hrvatskog Crvenog križa

U subotu 01. travnja 2023. godine u OŠ Dore Pejačević u Našicama održano je 12. Međužupanijsko natjecanje Mladih Hrvatskog Crvenog Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Projektni tim demonstrirat će i neke od vježbi u koje se posjetitelji mogu uključiti te dati sve potrebne informacije zainteresiranima za sudjelovanje u projektu i radionicama koje se održavaju u partnerskim školama

STEMpo za građane: Javni događaj u sklopu obilježavanje Dana škole u Strizivojni

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić istaknuo je kako je riječ o jednom od najvažnijih projekata urbane obnove u gradu, naglasivši da je Kopika sastavni dio identiteta Osijeka

Gradonačelnik Radić otvorio obnovljenu osječku Copacabanu na njezin 50. rođendan, završena najveća rekonstrukcija u povijesti kupališta

Najpoželjniji modni komadi sezone sada su dostupni po posebnim cijenama u Fashion&Friends i mono-brand trgovinama te online

Fashion Company i Fashion&Friends donose ljetni shopping trenutak koji se ne propušta: do 40 % popusta na odabrane artikle