SPORT

Novo pojačanje: Topčagić se pridružio Bijelo-plavima!

Iskusni napadač u posljednje je vrijeme igrao u litvanskoj Suduvi, a s Osijekom je potpisao ugovor na 1,5 sezonu

    Objavljeno 08.01.2021
    Ivona Amidžić

    Mihret Topčagić novi je napadač NK Osijek-a. Ovaj 32-godišnji državljanin Austrije, inače rodom iz Gračanice (BiH) potpisao je ugovor na 1,5 sezonu s mogućnošću produženja na još godinu dana i odmah se stavio na raspolaganje stručnom stožeru, piše NK Osijek.

    U redove Bijelo-plavih je stigao kao slobodan igrač, a posljednji klub bila mu je litvanska Suduva. Snažan je i visok 193 centimetra, vrlo iskusan s obzirom na dosadašnju karijeru i Nenad Bjelica računa da će s njim zasigurno dobiti potrebnu širinu u napadačkim opcijama.

    Bjelica mu prvi pružio pravu priliku

    Upravo mu je naš kormilar prvi pružio ozbiljniju prigodu u seniorskom nogometu. Bilo je to 2008. u Kärntenu u kojem je naznačio svoj potencijal.

    Tijekom 2011. otišao je u Wolfsberger gdje je također jedno vrijeme radio s Bjelicom, no tada već kao centarfor koji je skrenuo pozornost na sebe svojim igrama. U WAC-u je bio do zime 2014. kada su on i klub prihvatili ponudu Shakhter Karagande iz Kazahstana. Tamo je proveo dvije godine da bi se potom opet vratio u Austriju, tada u Altach.

    Wolfsberger ga je ponovno angažirao u ljeto 2016. i odigrao je još dvije uspješne sezone što mu je kasnije omogućilo transfer u Suduvu u kojoj se zadržao dvije i pol sezone, sve do isteka ugovora ove zime.

    Zabijao i u europskim utakmicama

    Najviše nastupa skupio je za WAC, ukupno 130. Strijelac je pritom bio 30 puta, a u statistici ima i 12 asistencija. Dres Suduve u službenim je ogledima nosio u 61 susretu što je iskoristio za 33 gola, dok je u Shakhteru odigrao 57 utakmica i u 19 navrata pogađao suparničku mrežu. Dodajmo da je za Admiru u ranoj fazi profesionalne karijere nastupio 29 puta i postigao 4 pogotka.

    Kasnije je zabijao i u kvalifikacijama Lige prvaka, isto tako i u prednatjecanju Europske lige, a svojom bi kvalitetom i iskustvom trebao pridonijeti i Osječanima u borbi za najviše domete na hrvatskoj nogometnoj sceni.

    foto: screenshot

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Nova navijačka himna stiže uoči SP-a i donosi snažnu emociju, zajedništvo i prepoznatljive kockice koje dižu cijelu naciju

    Navijački hit Josipa Ivančića: Dalić, Modrić, Gvardiol, Kovačić i ostali u eksplozivnom spotu, kći Roza Mia plijeni pažnju 

    Nova navijačka himna Josipa Ivančića, “To je moja Hrvatska” stigla je kao prava eksplozija emocija za sve koji dišu za Više…

    Utakmica je proglašena utakmicom visokog rizika te će policija poduzimati mjere i radnje iz svoje nadležnosti

    Finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u Osijeku između GNK Dinamo i HNK Rijeka

    Na stadionu Opus Arena u Osijeku u srijedu, 13. svibnja 2026. godine, s početkom u 18 sati, odigrat će se Više…

    Ferenc Szakály i Vladimir Čohar napuštaju NK Osijek, a mjesto predsjednika Ferenca Szakályja preuzet će Alexandra Végh...

    Alexandra Végh je nova predsjednica Uprave NK Osijek

    Dogodile su se promjene u Nogometnom klubu Osijek. Objavljujemo priopćenje koje je poslala uprava kluba. “Predsjednik Upravnog odbora Nogometnog kluba Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Ponovno dvodnevni košarkaški spektakl na Trgu Ante Starčevića u Osijeku

    U Osijeku se 26. i 27. lipnja održava sedmi turnir CRO 3×3 Toura 2026

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    Organizatori iz Udruge “Zdravo trčanje” i Općine Čepin žele potaknuti zdrav način života i aktivno sudjelovanje zajednice

    1. Čepinska petica – Premijerna utrka u Čepinu okuplja rekreativce i trkače svih razina