ŽIVOT

Novopozitivnih 23, na bolničkom liječenju 86 oboljelih od koronavirusa

Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se trenutno nalazi 2.074 osoba

    Objavljeno 05.04.2021
    Darija Kovačić

    U Kliničkom bolničkom centru Osijek u zadnja 24 sata za područje Osječko-baranjske županije obrađeno je 120 uzoraka od kojih je 23 bilo pozitivno na koronavirus, izvijestio je Stožer civilne zaštite OBŽ.

    Četiri novopozitivne osobe imaju prebivalište na području Osijeka, po dvije na području Bilja, Čepina, Đakova, Kneževih Vinograda, Marijanaca i Našica, a po jedna novopozitivna osoba je s područja Belog Manastira, Belišća, Donje Motičine, Petlovca, Podgorača, Semeljaca i Valpova.

    Na bolničkom liječenju nalazi se 86 osoba oboljelih od COVID-19, i to 61 u Kliničkom bolničkom centru Osijek (od kojih je 17 na respiratoru), a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 25 pacijenata s tim oboljenjem.

    Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se trenutno nalazi 2.074 osoba.

    Policijski službenici proveli su 13 provjera osoba u samoizolaciji te utvrdili jedno kršenje, i to na Graničnom prijelazu Duboševica gdje je došao jedan državljanin RH komu je izrečena mjera samoizolacije. Uručen mu je prekršajni nalog.

    Obavili su i 145 nadzora ugostiteljskih objekata pri čemu su utvrdili jedno kršenje; zatekli su više osoba bez maski i uz konzumiranje pića u zatvorenom dijelu ugostiteljskog objekta u Osijeku. Zbog počinjenog prekršaja protiv vlasnika slijedi prijava Državnom inspektoratu, a gostima je zbog nenošenja zaštitnih maski izdano upozorenje.

    Foto: unsplash

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

    LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

    LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

    ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

    KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

    Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

    Mladi iz Osječko-baranjske županije osvojili zlato i srebro na državnom natjecanju Crvenog križa, potvrdivši visoku razinu znanja i predanosti

    Županica primila ekipe CK Osječko-baranjske županije koje su na 27. državnom natjecanju ostvarile izvrsne rezultate

    Županica Nataša Tramišak danas (15. lipnja 2026. godine) primila je ekipe mladih i podmlatka HCK Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

    Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

    Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

    Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

    Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

    Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra