ŽIVOT

Od 322 testiranih, 38 osoba pozitivno na kovid

Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se nalaze 1213 osoba.

    Objavljeno 20.03.2021
    Darija Kovačić

    U Kliničkom bolničkom centru Osijek  i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije u zadnja 24 sata za područje Osječko-baranjske županije na koronavirus su testirana 322 uzoraka od kojih je 38 bilo pozitivno, izvijestili su u subotu iz Stožera OBŽ.

    15 novopozitivnih osoba ima prebivalište u Osijeku, po tri u Donjem Miholjcu, Đakovu i Bilju, po dvije u Valpovu, Belom Manastiru, Čepinu i Semeljcima i po jedna u Bizovcu, Jagodnjaku, Magadenovcu, Petrijevcima, Strizivojni i Drenju.

    Na bolničkom liječenju nalazi se 50 osoba oboljela od COVID-19, i to 40 u Kliničkom bolničkom centru Osijek (od kojih je 9 na respiratoru), a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 10 pacijenata s tim oboljenjem.

    Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se nalaze 1213 osoba.

    Policijski službenici provjerili su poštivanje mjere samoizolacije za 17 osoba i nisu utvrdili niti jedno kršenje. Obišli su i 133 objekata vršeći nadzor i nisu zatekli nepravilnosti. Policija je postupala na temelju dvije dojave o privatnim okupljanjima protivno Odluci Nacionalnog stožera CZ o privatnom okupljanju od najviše 10 osoba te na graničnom prijelazu Batina gdje je državljanska Srbije pokušala ući u Hrvatsku s krivotvorenim PCR testom.

    Foto: Stožer OBŽ

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Osječki učenici osvojili su četiri državna zlata i izborili plasman na svjetsku i europsku završnicu robotike

    Osječki učenici među najboljim mladim robotičarima Hrvatske – četiri državna zlata i plasman na Svjetsko prvenstvo u Portoriku

    Mladi robotičari iz Osijeka i okolice ostvarili su izniman uspjeh na nacionalnom finalu World Robot Olympiad (WRO) Hrvatska, održanom 20. Više…

    Obnovljena Kopika slavi 50 godina uz nove bazene, tobogan i uređeni okoliš, a sezonu otvara besplatnim ulazom za sve posjetitelje

    Kopika se danas otvara: Novost su novi bazeni i atraktivan tobogani te veća ugostiteljska ponuda

    Najpoznatije osječko kupalište Copacabana, među građanima poznatije kao Kopika, ove subote započinje novu kupališnu sezonu, i to u potpuno osvježenom Više…

    Drugi tjedan ROOTS ljetnog šumskog kampa na Pampasu u Osijeku donosi djeci 6–10 godina četiri dana prirode, igre, učenja i šumskih pustolovina

    Roots centar organizira drugi tjedan ljetnog šumskog kampa za djecu

    Dok dio ljeta provodimo pred ekranima, u automobilima i zatvorenim prostorima, postoje i ona ljeta koja djeca pamte godinama – Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

    Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

    Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

    Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

    Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

    Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra