SPORT

Osam igračica ŽNK Osijek otišlo iz kluba

One su odbile igrati za ŽNK Osijek u završnici jesenskog dijela sezone, stoga su im izdane istupnice i slobodne su u izboru nove sredine

    Objavljeno 04.12.2024
    Darija Kovačić

    Mjesec dana trajala je mučna situacija i međusobno medijsko optuživanje u osječkom ženskom prvoligašu tijekom kojih je dio igračica stupilo u svojevrstan štrajk zbog neisplaćivanja dovoljnog bonusa za plasman u play-off Lige prvaka. Kako je objavio ŽNK Osijek na svojim stranicama sagi je došao kraj i to raskidom ugovora za osam igračica, dok se u ekipu vratila reprezentativka Barbara Živković, javlja HRT radio Osijek.

    Podsjetimo, devet igračica odbilo je nastupati u bijelo-plavom dresu zbog isplaćivanja svega 200 eura bonusa za ulazak u playoff Lige prvaka, iako su tim uspjehom donijele klubu zaradu od čak 240 tisuća eura. Zbog nezadovoljstva situacijom, osam ključnih igračica odlučilo je bojkotirati gostovanje u Metkoviću, gdje su trebale igrati protiv ŽNK Neretve, a bojkotu se naknadno priključila i reprezentativka Barbara Živković. Sve je okončano danas kada je osam nogometašica dobilo raskid ugovora, dok je Živković, koja je zaigrala već na gostovanju kod Agrama, vraćena u ekipu, a klub se tim povodom oglasio priopćenjem na svojoj službenoj stranici.

    “Lijepa i pozitivna vijest za naš ŽNK Osijek i sve njegove navijače i simpatizere svakako se odnosi na povratak u ekipu reprezentativke Barbare Živković. Ona se priključila treninzima matičnog kluba, zaigrala je već na gostovanju kod Agrama i sigurno će i na proljeće biti jedna od najvećih uzdanica u sastavu trenera Roberta Špehara.

    S druge strane, klub ne nastavlja suradnju s osam igračica. To su: Mateja Andrlić, Mateja Bulut, Maja Joščak, Izabela Lojna, Anela Lubina, Ivana Kirilenko, Kristina Nevrkla i Ena Pernar. Kao što je javnosti poznato, one su odbile igrati za ŽNK Osijek u završnici jesenskog dijela sezone, stoga su im izdane istupnice i slobodne su u izboru nove sredine.

    Vodstvo kluba je u dogovoru sa šefom stručnog stožera, Robertom Špeharom, krenulo u određenu smjenu generacija i nužno podmlađivanje igračkog kadra, ali i nadalje s jasno izraženim ambicijama koje su uvijek vezane uz borbu za najviše ciljeve. Djevojke su sada na odmoru do 15. siječnja iduće godine kada će se okupiti na početku priprema za nastavak sezone čiji je start početkom ožujka. Prethodno će zasigurno biti i nekih aktivnosti tijekom zimskog prijelaznog roka kako bi se ne samo popunila, nego i na odgovarajući način osnažila ekipa za sva nadolazeća iskušenja”, objavili su iz ŽNK Osijek

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Prvi polaznici programa 'Rastemo zajedno' pod budnim okom trenera već vrijedno treniraju na Gradskom vrtu, ali prijave za sudjelovanje još uvijek su u tijeku

    ŽNK Osijek aktivirao besplatni sportski program za djecu i mlade

     Ženski nogometni klub Osijek (ŽNK Osijek) provodi program uključivanja djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti u sportu pod Više…

    Posebno upečatljiv bio je ambijent u dvorani 3. maj, koja je ugostila finalne susrete Coca-Cola Cupa – najvećeg malonogometnog turnira u Europi

    ŽNK Osijek viceprvakinje Hrvatske u malom nogometu, a OK Belišće zlatne u odbojci

    Na Kvarenu su se okupili mladi sportaši iz cijele Hrvatske – njih više od 2000 u okviru Državne zavšnice Plazma Više…

    Ženski nogometni klub Osijek organizirao je zanimljiv U-12 turnir pod nazivom LegOSice Cup. Igralo se na terenu s umjetnom travom stadiona Gradski vrt, a sudjelovalo je ukupno osam ekipa

    LegOSice najbolje na istoimenom turniru ŽNK Osijek

    U povodu obilježavanja Dana grada Osijeka, Ženski nogometni klub Osijek organizirao je zanimljiv U-12 turnir pod nazivom LegOSice Cup. Igralo Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    Organizatori iz Udruge “Zdravo trčanje” i Općine Čepin žele potaknuti zdrav način života i aktivno sudjelovanje zajednice

    1. Čepinska petica – Premijerna utrka u Čepinu okuplja rekreativce i trkače svih razina

    U zagrebačkoj će Areni nastupiti ukupno 670 sportaša iz 44 zemlje, čime će to biti najveće Europsko prvenstvo u gimnastici u povijesti, a Christina ističe: Voljela bih da sam i sama kao dijete imala priliku uživo gledati jedno ovakvo veliko natjecanje

    Christina Zwicker: Vjerujem da će mnogi u Areni Zagreb ostati impresionirani onime što ljudsko tijelo može napraviti