Osmero umrlih i 109 novozaraženih u Osječko-baranjskoj županiji

Na bolničkom liječenju nalazi se 198 osoba oboljelih od covida-19

    Objavljeno 25.12.2020
    Darija Kovačić

    U protekla 24 sata u Osječko-baranjskoj županiji od koronavirusa oboljelo je 109 osoba, a od posljedica zaraze umrlo je osam osoba, objavio je u petak županijski Stožer Civilne zaštite.

    U osječkom Kliničkom bolničkom centru (KBC) i županijskom Zavodu za javno zdravstvo u zadnja 24 sata testirana su ukupno 293 uzorka, od kojih je 109 bilo pozitivno na koronavirus. Najviše novozaraženih, njih 34, je s područja grada Osijeka, s prigradskim naseljima, a slijede Đakovo (13), Našice (11) te Belišće i Valpovo, po sedam, dok ostala mjesta imaju manji broj novoboljelih, priopćeno je iz Stožera.

    Na bolničkom liječenju nalazi se 198 osoba oboljelih od covida-19, i to 155 u osječkom KBC-u, od kojih je 45 na respiratoru, a u Općoj županijskoj bolnici (OŽB) Našice hospitalizirana su 43 pacijenata s tim oboljenjem.
    U zadnja 24 sata u osječkom KBC-u i OŽB Našice umrlo je osam covid pozitivnih osoba, u dobi od 65 do 89 godina, navode u Stožeru.

    Na području Županije u samoizolaciji se nalazi 3.366 osoba, a policija je provjerila poštivanje mjere samoizolacije za 27 osoba, i sve su zatečene na prijavljenoj adresi.

    Tijekom kontrole propusnica za kretanje građana izvan županije u kojoj imaju prebivalište policija je na osam nadzornih punktova evidentirala prolazak 3.145 vozila, odnosno 3.930 osoba, od kojih petero nisu imali propusnice te im nije dopušten prolazak, ističu u županijskom Stožeru.

    (Hina)

    Foto: arhiva

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Mladi iz Osječko-baranjske županije osvojili zlato i srebro na državnom natjecanju Crvenog križa, potvrdivši visoku razinu znanja i predanosti

    Županica primila ekipe CK Osječko-baranjske županije koje su na 27. državnom natjecanju ostvarile izvrsne rezultate

    Županica Nataša Tramišak danas (15. lipnja 2026. godine) primila je ekipe mladih i podmlatka HCK Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije Više…

    Dodijeljene su Nagrade Osječko – baranjske županije za životno djelo te godišnje nagrade u više kategorija za zaslužne pojedince, tvrtke i ustanove

    Dodijeljena najviša javna priznanja Osječko-baranjske županije

    U povodu Dana Osječko – baranjske županije, koji se obilježava 2. lipnja, svake se godine zaslužnim pojedincima i institucijama dodjeljuju Više…

    Turizam je važna gospodarska djelatnost u Osječko-baranjskoj županiji koja se već nametnula kao važno turističko odredište na kontinentu

    Dodijeljene potpore za razvoj turističke djelatnosti i rad lokalnih turističkih zajednica

    Osječko-baranjska županica Nataša Tramišak potpisala je danas (18. svibnja 20226. godine) u velikoj vijećnici Županije ugovore s korisnicima potpora u Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    U sigurnosno izazovnim vremenima ovakve vježbe potvrđuju i dodatno unapređuju sposobnosti Hrvatske vojske koja je glavni stup sigurnosti i mira hrvatske države, poručio je ministar Anušić

    [FOTO/VIDEO] Borbena moć 26 na Žirju – Hrvatska vojska demonstrirala združeno borbeno djelovanje na moru

    Povodom predstavljanja korejskog wellbeing brenda neaf neaf, Divote je okupio vodeća imena hrvatske lifestyle scene, dok je Materra još jednom postala mjesto susreta na kojem međunarodne suradnje prirodno prerastaju u dugoročne odnose

    Od Seoula do Slavonije: Josipa Pipunić kroz Divote povezuje Hrvatsku i Južnu Koreju novom generacijom wellbeinga