SPORT

Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Objavljeno 25.06.2026
    Matija Ivanković

    U Karlovcu je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u juniorskoj konkurenciji, a unatoč vrlo sparnom vremenu ostvareni su dobri rezultati u više disciplina.

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva. Zlatna je bila Paula Šljivac koja je u vrlo dobroj formi i pobijedila je s rezultatom 47,47 metara, što joj je svakako prava nagrada za uloženi trud na treninzima. S broncom se kući vratio Marko Adamović koji je spravu bacio na daljinu 43,82 metra. Čestitke svakako pripadaju i Paulinom i Markovom treneru Benjaminu Lovriću.

    Na ovom smo prvenstvu imali četiri četvrta mjesta. Taj su plasman ostvarili Eva Martinović na 100 metara s preponama (14,87), Lana Barišić u skoku u vis (1,55), Lovre Baranić u skoku s motkom (3,60) i ženska štafeta 4×100 metara u sastavu: Patricija Kladarić, Lana Barišić, Eva Martinović i Lucija Rajković (49,09).

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Mladi atletičari Slavonije Žito još jednom među najboljima na državnoj razini

    Atletika – Baranić prvak Hrvatske, pet medalja za naše mlađe juniorke i juniore

    U Čakovcu je održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke na kojem su članovi AK Slavonija Žito ostvarili zapažen Više…

    Iz kluba ističu kako su na ovom natjecanju nastupili oslabljeni, bez nekoliko važnih članova ekipe poput Stjepana Tarcala, Nikole Šešuma, Gabriela Ovničevića, Marije Sajter i Patricije Kladarić, koji su zbog ozljeda izostali te se čuvaju za nastavak sezone

    AK Slavonija-Žito šesti u ukupnom poretku: Paula Šljivac do zlata i reprezentacije

    U Zagrebu je održano dvostruko natjecanje u juniorskoj konkurenciji – Kup Hrvatske i Ekipno državno prvenstvo, na kojem su atletičari Više…

    U Zagrebu je proteklog vikenda održano prvo važnije atletsko natjecanje na otvorenom u ovoj kalendarskoj godini

    AK Slavonija Žito – Dvije medalje u štafetama na Prvenstvu Hrvatske

    Riječ je o Prvenstvu Hrvatske u štafetama, na kojem su naši predstavnici osvojili dvije medalje i obje su bile brončane. Mlađi kadeti Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Organizatori iz Udruge “Zdravo trčanje” i Općine Čepin žele potaknuti zdrav način života i aktivno sudjelovanje zajednice

    1. Čepinska petica – Premijerna utrka u Čepinu okuplja rekreativce i trkače svih razina

    U zagrebačkoj će Areni nastupiti ukupno 670 sportaša iz 44 zemlje, čime će to biti najveće Europsko prvenstvo u gimnastici u povijesti, a Christina ističe: Voljela bih da sam i sama kao dijete imala priliku uživo gledati jedno ovakvo veliko natjecanje

    Christina Zwicker: Vjerujem da će mnogi u Areni Zagreb ostati impresionirani onime što ljudsko tijelo može napraviti  

    Na međunarodnom taekwondo turniru u Sarajevu, Petra Žaper i Dea Marković ostvarile su zapažen nastup i vrijedne bodove

    Osječanke osvojile prve bodove na jakom G-1 turniru u Sarajevu