Policija otkrila ”sina”
Predstavio se Osječanki kao njezin sin te joj je rekao da je promijenio broj mobitela, a kada je od nje zatražio 1.910 eura, ona mu ih je uplatila
Kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika II. policijske postaje Osijek utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je državljanin Italije počinio kazneno djelo prijevare na štetu 62-godišnje Osječanke.
Naime, on se u lipnju prošle godine putem SMS poruke predstavio Osječanki kao njezin sin te joj je rekao da je promijenio broj mobitela, a kada je od nje zatražio 1.910 eura, ona mu ih je uplatila.
Protiv osumnjičenog policija podnosi Posebno izvješće Općinskom državnom odvjetništvu u Osijeku.
Naime, ta prevara je već dobro poznata i njezina radnja ide otprilike ovako: Počinitelj na neki način dođe do broja vašeg sina ili kćeri te vašeg broja i kada je siguran da ima broj od roditelja, putem posebno napravljenih aplikacija i servisa, pošalje roditelju poruku na način kao da je šalje sin ili kćer i to uglavnom s porukom kao “Molim te pošalji mi novaca, u Italiji sam i izgubio sam telefon pa me ne možeš nazvati”. Većina roditelj ne nasjedne na tu poruku ali neki na žalost tome i provjeruju i sa svoga računa uplate na račun “sinu”.
Sve o vrstama prijevara može se pročitati na web stranici www.webheroj.hr
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?
















