Arhiva

Prvenstvo svijeta i okolnih sela – 15. Grahijada

    Objavljeno 10.06.2016
    OsijekNews redakcija

    Udruga Prvenstvo svijeta i okolnih sela (PSIOS) u suradnji s TZ Baranje, ove godine organizira jubilarnu 15. Grahijadu koja će se održati u subotu 18.06.2016., na Gradskom stadionu u Belom Manastiru.

    Uz tradicionalna natjecanja u kuhanju graha u kotliću i ćupu, ove godine će na Grahijadi gostovati  dragi prijatelji iz Hercegovine, Međimurja, Pakraca, Srbije i Mađarske. Svi oni će pripremati jela svoga kraja pa ćete tako moći kušati jela od raštike, uštipke, pretepeni grah, kalapajsani kalamper, zagorske štrukle, razna jela od graha i mnoga druga.

    Osim hrane gosti dovode i svoju glazbu pa ćete tako moći zapjevati gangu ili zaplesati uz puhački orkestar i uživati u mnogim iznenađenjima.

    Također, iskušajte svoje vještine i izradite zdjelicu na lončarskom kolu ili se provozajte u starom baranjskom fijakeru, a za najmlađe su uz pomoć Društva naša djeca pripremljene zanimljive igre.

    Divan obiteljski dan, ne propustite ga.

    Svi zainteresirani za natjecateljski dio mogu se prijaviti u uredu TZ Baranje, Ulica kralja Tomislava 70, Beli Manastir.

    Kotizacija: 120,00 kn
    Uključuje: grah, slanina, kobasica, drva, stol i parking
    Informacije: 099/8559 336, 099/5904 074, 031/702 080

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Rukometna euforija vlada, a ususret današnjem polufinalnom susretu - danas od 17 do 18 sati dovedite mališane u Twister igraonicu na Twisti rukometni kviz!

    Rukometni kviz za mališane u Portanovi – Najbrži i najtočniji kvizaši osvajaju nagrade

    Portal posao.hr., nudi široku paletu poslovnih prilika. Pogledajte 10 pozicija koje su naglašene za vas ovog tjedna!

    Tražite posao, za vas imamo ponudu 10 novih slobodnih pozicija u OBŽ

    Krećite se i uživajte na storytelling turama koje organizira ReActor obrt za kulturu, turizam i promidžbu u suradnji s Udrugom Svjetlost Fenjera

    Cipelcugom po Osijeku – storytelling ture