SPORT

Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju – PK Osijek 51 pojedinačna i 12 štafetnih medalja!

Na natjecanju je uz vodstvo trenera Mihaela Močkovića, Dominika Kovača i Ane Dukarić nastupilo 44 plivačica i plivača PK Osijek koji su se u kući vratili sa mnoštvom  pojedinačnih i štafetnih medalja

    Objavljeno 05.07.2022
    Darija Kovačić

    Izvještaj – Regionalno prvenstvo Hrvatske za ml. kadete i starije, Sisak 2.-3.7.2022

    U Sisku se 2.-3.7.2022. godine održalo ljetno Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne skupine.

    Na natjecanju je uz vodstvo trenera Mihaela Močkovića, Dominika Kovača i Ane Dukarić nastupilo 44 plivačica i plivača PK Osijek koji su se u kući vratili sa mnoštvom  pojedinačnih i štafetnih medalja.

    Briljantnim nastupima osvojena je 51 pojedinačna medalja (15 zlatnih, 16 srebrnih i 21 brončanih) te 12 štafetnih medalja (3 zlatne, 6 srebrnih i 3 brončane). Ukupno imamo 64 osvojene medalje.

    Uz osvojene medalje, isplivani su limiti potrebni za nastup na državnim prevenstvima koja nas čekaju krajem mjeseca.

    Najuspješniji predstavnici i osvajači medalja:

    Opća kategorija:

    1. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
    2. mjesto Lucas Peterko – 100 leptir
    3. mjesto Fran Lukić – 800 slobodno
    4. mjesto Roko Šabić – 1500 slobodno
    5. mjesto Lucas Peterko – 100 slobodno
    6. mjesto Fran Lukić – 400 slobodno
    7. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
    8. mjesto Josip Kovačević – 50 slobodno
    9. mjesto Roko Šabić – 50 prsno
    10. mjesto Magdalena Krstić – 50 leptir
    11. mjesto Lucas Peterko – 50 leptir
    12. mjesto Lucas Peterko – 200 slobodno

    Kategorija juniora:

    1. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
    2. mjesto Lucas Peterko – 100 leptir
    3. mjesto Lucas Peterko – 50 leptir
    4. mjesto Fran Lukić – 800 slobodno
    5. mjesto Roko Šabić – 50 prsno
    6. mjesto Roko Šabić – 1500 slobodno
    7. mjesto Lucas Peterko – 100 slobodno
    8. mjesto Fran Lukić – 400 slobodno
    9. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
    10. mjesto Josip Kovačević – 50 slobodno
    11. mjesto Magdalena Krstić – 50 leptir
    12. mjesto Lucas Peterko – 200 slobodno
    13. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Lucas Peterko, Ana Filipović, Magdalena Krstić, Josip Kovačević
    14. mjesto štafeta 4×200 slobodno u sastavu: Josip Kovačević, Fran Lukić, Lucas Peterko, Roko Šabić

    Kategorija ml. juniora:

    1. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
    2. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
    3. mjesto Roko Šabić – 50 prsno
    4. mjesto Roko Šabić – 1500 slobodno
    5. mjesto Ana Milas – 50 leđno
    6. mjesto Bono Iličić – 50 slobodno
    7. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Ana Milas, Roko Šabić, Bono Iličić, Mia Mihić

    Kategorija kadeta:

    1. mjesto Lucija Horvat – 100 leptir
    2. mjesto Buga Vukić – 100 slobodno
    3. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
    4. mjesto Elena Valenteković – 50 slobodno
    5. mjesto Gabriel Tomić – 50 slobodno
    6. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
    7. mjesto Mia Mihić – 100 leptir
    8. mjesto Elena Valenteković – 100 slobodno
    9. mjesto Elena Valenteković – 400 slobodno
    10. mjesto Elena Valenteković – 100 leđno
    11. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Mia Mihić, Buga Vukić, Petra Kristek, Elena Valenteković
    12. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Lucija Horvat, Buga Vukić, Ivano Šarac, Marko Martinović
    13. mjesto štafeta 4×100 mješovito u sastavu: Elena Valenteković, Buga Vukić, Lucija Horvat, Mia Mihić
    14. mjesto štafeta 4×200 slobodno u sastavu: Buga Vukić, Elena Valenteković, Lucija Horvat, Mia Mihić
    15. mjesto štafeta 4×100 mješovito u sastavu: Oton Kocsis, Marko Martinović, Ivano Šarac, Gabriel Tomić
    16. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Oton Kocsis, Adrian Kos, Gabriel Tomić, Marko Martinović

    Kategorija ml. kadeta:

    1. mjesto Elena Valenteković – 100 slobodno
    2. mjesto Elena Valenteković – 400 slobodno
    3. mjesto Elena Valenteković – 50 slobodno
    4. mjesto Elena Valenteković – 200 slobodno
    5. mjesto Elena Valenteković – 100 leđno
    6. mjesto Iva Lesko – 200 mješovito
    7. mjesto Oton Kocsis – 200 slobodno
    8. mjesto Korina Žigić – 100 leđno
    9. mjesto Korina Žigić – 200 mješovito
    10. mjesto Korina Žigić – 50 leđno
    11. mjesto Oton Kocsis – 50 leđno
    12. mjesto Lada Mrganić -50 leptir
    13. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Elena Valenteković, Anja Svalina, Adrian Kos, Oton Kocsis
    14. mjesto štafeta 4×100 mješovito u sastavu: Korina Žigić, Anja Svalina, Lada Mrganić, Lucija Štulina
    15. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Lada Mrganić, Korina Žigić, Anja Svalina, Iva Lesko

    I ostali plivači su imali odlične nastupe otplivavši osobne rekorde te su bili vrlo blizu osvajanja medalja.

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Naši plivači su imali dobar rezultat na kadetskom prvenstvu u plivanju, a četvero od njih su ostvarili i zapažene klupske rezultate!

    Odlični rezultati PK Osijek na kadetskom Prvenstvu Hrvatske u plivanju

    U Zagrebu se 23. i 24. Srpnja 2022. na bazenu Svetice održavalo Prvenstvo Hrvatske za kadete (50m).  Na natjecanju je Više…

    Atletski klub "Slavonija-Žito" iz Osijeka svojoj kolekciji medalja dodaje i osam osvojenih na ovom natjecanju, i to dvije zlatne i šest srebrnih

    [ATLETIKA] Leonarda Patača i muška štafeta 4x100m juniorski prvaci Hrvatske, Mia Wild ostvarila normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo

    Proteklog je vikenda (9.-10.7.2022. g.) održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore/ke. Atletski klub “Slavonija-Žito” iz Osijeka svojoj kolekciji medalja dodaje Više…

    Naši najbolji veslači spremni su za poziv u reprezentativnu vrstu, a nakon kratkog predaha, ostatak Iktusovaca očekuje Mariborska regata i pripreme za Miholjsku regatu

    Mlađi juniori Iktusa projurili kroz Hrvatsko veslačko prvenstvo i osvojili 7 medalja

    Od 1.-3. srpnja 2022. godine održano je Hrvatsko veslačko prvenstvo 2022. za juniore i kadete. Veslački klub “Iktus” Osijek nastupio Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Turnir koji nosi ime osječke sportske legende Vlade Liovića održava se danas i sutra 13. kolovoza u organizaciji NK Olimpije.

    NK Olimpija organizira 16. memorijalni nogometni turnir Vlado Liović

    Izvrsni osječki gimnastičari Aurel Benović i Robert Seligman u ponedjeljak 15. kolovoza kreću u München na Europsko prvenstvo...

    Benović i Seligman: „Spremni smo dati sve od sebe za europsko postolje“

    Turnir koji je iz zabave pokrenula grupa studenata iz Belišća davne 2013. godine doživjeo je svoje jubilarno 10. izdanje.

    Najpoznatiji amaterski vaterpolo turnir vraća se u jubilarnom 10. izdanju!