SPORT

Roko Dimić i Mia Wild postavili nove državne rekorde

Grad Beograd bio je domaćin čak dva jaka međunarodna mitinga: 6. miting budućih šampiona (24.12.'22.) i Novogodišnji miting (25.12.'22.) održani su upravo u vrijeme trajanja priprema slavonskih atletičara za novu dvoransku sezonu

    Objavljeno 27.12.2022
    Matija Ivanković

    Nova atletska sezona, ako se osvrnemo na rezultate Atletskog kluba „Slavonija-Žito“ Osijek, nije mogla bolje početi: nakon što su, prije samo tjedan dana, osvojili čak osam međunarodnih medalja, ovaj su vikend, uz medalje, padali i državni rekordi.

    Grad Beograd bio je domaćin čak dva jaka međunarodna mitinga: 6. miting budućih šampiona (24.12.’22.) i Novogodišnji miting (25.12.’22.) održani su upravo u vrijeme trajanja priprema slavonskih atletičara za novu dvoransku sezonu.

    Mia Wild, mlađejuniorska uzdanica trenera Saše Šešuma, prvog dana nastupa u utrci na 60m. Bio je to odličan izbor jer, odmah na početku dvoranske sezone, ostvaruje rezultat identičan državnom dvoranskom rekordu za mlađe juniore u ovoj disciplini (7,61). Dakako, to je značilo i zlato oko vrata, kao i postavljanje novog osobnog rekorda u sportskoj karijeri.

    Drugog dana – drugi državni rekord, a za njega je zaslužan kadetski sprinter Roko Dimić koji, prolaskom kroz cilj, postavlja novi kadetski nacionalni dvoranski rekord na 200m (22,98). Dakako, ni kod njega nisu izostali zlato i novi osobni rekord koji će, nedvojbeno, još „rušiti“. Uz ovu, Dimić bilježi još jednu pobjedu, i to u utrci na 60m (7,34), a Wild osvaja zlato u utrci na 60m s preponama (8,54), no to previše ne iznenađuje ako uzmemo u obzir da je to njena „najjača“ disciplina.

    Na 60m, uz osobni rekord, pobjedu bilježi i starija juniorka Lorena Faktor, uz novi osobni rekord (7,84). Drugog dana pobjeđuje i na 60m s preponama (9,08), dok u utrci na 60m biva brončana (7,67).

    Milan Glodić se također okitio s dvije medalje, obje na 60m: prvog dana na postolje staje uz klupskog kolegu Dimića i osvaja srebrnu medalju (7,41), dok drugog dana ostvaruje pobjedu (7,46).

    Odlična klupska postava na postolje dovodio još jednog sprintera – starijeg juniora Franka Salaja (7,35) koji se na postolje penje po srebrnu medalju.

    Valja spomenuti i Petru Šešum koja, iako ostaje korak o postolja, ostvaruje najbolji osobni rezultat u utrci na 400m (1:02,95).

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    U Karlovcu je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u juniorskoj konkurenciji, a unatoč vrlo sparnom vremenu ostvareni su dobri rezultati u Više…

    Ženska ekipa osvojila ekipno zlato, muška srebro, uz niz pojedinačnih odličja u svim kategorijama

    Sjajan nastup juniora: klub AK Slavonija Žito osvojio 29 medalja na Prvenstvu Hrvatske u Zadru

    Zadar je u subotu, 13. lipnja 2026. godine, bio domaćin Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke do 20 godina, Više…

    Mladi atletičari Slavonije Žito još jednom među najboljima na državnoj razini

    Atletika – Baranić prvak Hrvatske, pet medalja za naše mlađe juniorke i juniore

    U Čakovcu je održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke na kojem su članovi AK Slavonija Žito ostvarili zapažen Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Ponovno dvodnevni košarkaški spektakl na Trgu Ante Starčevića u Osijeku

    U Osijeku se 26. i 27. lipnja održava sedmi turnir CRO 3×3 Toura 2026

    Naši su natjecatelji osvojili dvije medalje i to obje u bacanju kladiva

    Paula Šljivac juniorska prvakinja Hrvatske, bronca za Marka Adamovića

    Organizatori iz Udruge “Zdravo trčanje” i Općine Čepin žele potaknuti zdrav način života i aktivno sudjelovanje zajednice

    1. Čepinska petica – Premijerna utrka u Čepinu okuplja rekreativce i trkače svih razina