ŽIVOT

Šestero pozitivnih na koronavirus u OBŽ – Inspektori tijekom vikenda utvrdili 12 nepravilnosti

Epidemiolozi su mjeru samoizolacije jučer odredili za 23 novih kontakata oboljelih, pa je trenutno u samoizolaciji ukupno 275 osoba...

Objavljeno 17.08.2020
Ivona Amidžić

Članovi Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije danas (17. kolovoza 2020. godine) analizirali su aktualne informacije u vezi sprječavanja širenja i suzbijanja bolesti COVID-19.

Kako je rečeno, na obilježavanja blagdana Velike Gospe u tri svetišta pristiglo je znatno manje osoba nego ranijih godina, a sportski događaji održani su bez publike i uz primjenu epidemioloških mjera.

Tijekom proteklog vikenda (14. do 17. kolovoza) inspektori i službenici civilne zaštite proveli su 50 nadzora nad provođenjem epidemioloških mjera. Najviše (20) nadzora imali su u noćnim klubovima, a obišli su i osam svadbi, sedam prodavaonica i trgovina, šest javnih okupljanja, pet ugostiteljskih objekata, dvije pekarnice, jedan frizerki salon i jednu upravnu ustanovu. Utvrdili su 12 nepravilnosti (nepoštivanje fizičke distance, neisticanje obavijesti, nekorištenje maski i rukavica, organizacija plesnog podija) te za njih izrekli usmena upozorenja.

Nadalje, na sjednici je istaknuto kako se zbog novih mjera koje su donijele pojedine europske zemlje narednih dana očekuje još više samoinicijativnih zahtjeva građana za testiranje na koronavirus. Zainteresirani građani mogu doći u Klinički bolnički centar Osijek (radno vrijeme od 7.30 do 22.30 sati) ili Zavod za javno zdravstvo OBŽ (radno vrijeme od 7.30 do 21 sat) te uz plaćanje obaviti testiranje.

U laboratoriju KBC-a Osijek u zadnja 24 sata testirano je ukupno 157 uzoraka od kojih su šest bili pozitivni na koronavirus. Četiri novooboljele osobe iz Osijeka, a po jedna iz Našica i Darde.

Ukupan broj oboljelih od pojave epidemije koronavirusa na području Osječko-baranjske županije je 684 osoba, s tim da je 576 do sada izliječeno, preminulo su ukupno 22 osobe, a aktivno oboljelih je 86 osoba.

U KBC-u Osijek kao regionalnom respiracijskom centru trenutno je hospitalizirano 26 pacijenata oboljelih od koronavirusa od kojih su pet na respiratoru, i to četiri pacijenta s područja Vukovarsko-srijemske županije i jedan s područja Osječko-baranjske županije.

Epidemiolozi su mjeru samoizolacije jučer odredili za 23 novih kontakata oboljelih, pa je trenutno u samoizolaciji ukupno 275 osoba.

Policija jučer nije dobila dojave građana o kršenju samoizolacije, a u 53 samoinicijativnih provjera sve osobe su zatečene na prijavljenoj adresi.

foto: screenshot

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi iz Osječko-baranjske županije osvojili zlato i srebro na državnom natjecanju Crvenog križa, potvrdivši visoku razinu znanja i predanosti

Županica primila ekipe CK Osječko-baranjske županije koje su na 27. državnom natjecanju ostvarile izvrsne rezultate

Županica Nataša Tramišak danas (15. lipnja 2026. godine) primila je ekipe mladih i podmlatka HCK Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije Više…

Dodijeljene su Nagrade Osječko – baranjske županije za životno djelo te godišnje nagrade u više kategorija za zaslužne pojedince, tvrtke i ustanove

Dodijeljena najviša javna priznanja Osječko-baranjske županije

U povodu Dana Osječko – baranjske županije, koji se obilježava 2. lipnja, svake se godine zaslužnim pojedincima i institucijama dodjeljuju Više…

Turizam je važna gospodarska djelatnost u Osječko-baranjskoj županiji koja se već nametnula kao važno turističko odredište na kontinentu

Dodijeljene potpore za razvoj turističke djelatnosti i rad lokalnih turističkih zajednica

Osječko-baranjska županica Nataša Tramišak potpisala je danas (18. svibnja 20226. godine) u velikoj vijećnici Županije ugovore s korisnicima potpora u Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra