POLITIKA

Skandal! Ministar Kujundžić sporove s liječnicima odlučio riješiti nedopustivim – dopisom Sudu!

Skandalozno ponašanje ministra Kujundžića! U uređenoj državi zbog ovog ministar daje ostavku!

    Objavljeno 04.04.2019
    admin

    Prvi čovjek hrvatskog zdravstva ima problem 4.000 tužbi liječnika, osipa mu se radni kadar po europskim zemljama, a sva njegova genijalnost u potrazi za rješenjima svela se na – dopis Sudu!? Skandalozno!

    U državi u kojoj postoji predsjednica, u kojoj postoji zakonodavno tijelo i neovisni sud, ministar iz tijela kojeg imenuje Sabor (Vlada) piše Sudu. Pojednostavljeno i trivijalizirano, ‘jedan od tri člana žirija veli onom drugom …’

    U trodiobi vlasti takve su stvari nedopustive. Poslije niza afera, preminule djece, lošeg sustava … ministar i opet pokazuje kako nema način uhvatiti se u koštac s problemom, već poseže za nedopustivim potezima …

    Liječnici su, naime, i opet progovorili o problematici plaćanja prekovremenih sati, o njihovoj (ne)pravednosti, radu od 48 i više sati u komadu, sve suprotno zakonu, uslijed čega više od 4.000 liječnika ima podnesene tužbe protiv bolnica. Brojni su već sporovi i riješeni u korist liječnika, dočim je sindikat ukazao da se Kujudnžiću ‘omakao i pritisak na pravosuđe’.

    Radi razumjevanja lika i djela ministra Milana Kujundžića, svakih nekoliko rečenica ovog članka se obavezno sjetite izjave kako je – ‘važniji jedan svećenik od više desetaka liječnika’. Jezivo!

    Liječnici šute i rade, stoga bez odveć zanimanja javnosti, kako se voli reći ‘ispod radara’, prolazi još jedna ingeniozna bravura prvog čovjeka zdravstvenog sustava u Hrvatskoj. Nisu i ne smiju liječnici biti ‘svete krave’, no Kujundžić bi, čini nam se – ‘vodio pilanu u pol’ pustinje, bez ijednog drvnog radnika’ …

    Hrvatski liječnički sindikat upozorava, već neko vrijeme, kako nije ispunjen rok za donošenje Zakona o reprezentativnosti, a koji bi liječnicima naizad omogućio pregovore o kolektivnom ugovoru. ‘Plaču’ Vladi i Saboru kako bi isti trebalo donijeti prije ljetne stanke, a da bi do kolektivnog ugovora došlo do jeseni. Možda ljeto još uvijek izgleda daleko, ali uz saborske stanke i pauze, začas će Rajnerova ‘vojska’ biti na moru.

    A onda …

    – Ministar zdravstva uputio je predsjedniku Općinskog suda u Bjelovaru dopis u kojem ga upozorava, šalje mu dopis, upute o stavu Vlade recimo po pitanju riješavanja tih prekovremenih sati. Predsjednik Vrhovnog suda uputio je pismo ministru zdravstva u kojem ga upozorava sljedećom rečenicom: ‘Želim naglasiti da dobri običaji nalažu da izvršna i zakonodavna vlast čuvaju i štite autonomnost i nepristranost sudbene vlasti’“, kaže Renata Čulinović-Čaić, predsjednica Hrvatskog liječničkog sindikata, a piše Dnevnik.hr.

    Svu silu problema koji mu se ‘kote’ jedan za drugim, Kujundžić je odlučio riješiti nedopustivim potezom … Skandalozno je to ponašanje ministra Kujundžića! U uređenoj državi zbog ovog ministar daje ostavku!

    Foto: YouTube (screenshot)

    s vs Rh Pn 003219040110550 by OsijekNews on Scribd

     

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Novim kolektivnim ugovorima ukupan rast plaća u osječkom HNK iznosi 21 posto, u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića 23 posto te u Kulturnom centru Osijek 35 posto

    Novim kolektivnim ugovorima značajno povećane plaće djelatnicima u osječkim ustanovama u kulturi

    Za ustanove u kulturi kojima je osnivač Grad Osijek- Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku, Dječje kazalište Branka Mihaljevića i Kulturni Više…

    Beroš: Nije bilo pogodovanja kod izrade platforme

    Ministarstvo: Cuspis, in2 i Ericsson Nikola Tesla uključeni u praćenje cijepljenja

    Ministarstvo zdravstva izvijestilo je u petak da su tvrtke Cuspis, in2 i Ericsson Nikola Tesla uključene u programsko rješenje za Više…

    Beroš: Među najgorima smo u Europi

    Sve srednje škole prelaze na online nastavu

    Vlada je na današnjoj sjednici donijela odluku kojom će svima koji sudjeluju u borbi protiv bolesti covid-19 osigurati dodatak na Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Županija ulaže u sportsku infrastrukturu, vrtiće i poduzetništvo uz snažan fokus na demografiju i kvalitetu života stanovnika

    Održana koordinacija gradonačelnika i načelnika OBŽ – u fokusu izgradnja sportske infrastrukture i dječjih vrtića

    Gradonačelnik Radić naglasio je kako Grad Osijek i Udruga Pobjede ostvaruju izvrsnu suradnju te kontinuirano ulažu u razvoj i unaprjeđenje rada osječkog azila

    Gradonačelnik Radić na „Povratku otpisanih“: Gotovo milijun eura ulaganja u osječki azil, nastavlja se razvoj i proširenje skloništa

    Gradonačelnik Ivan Radić izjavio je kako je riječ o nastavku politike vraćanja komunalnih djelatnosti pod upravljanje grada i gradskih poduzeća, započete nakon preuzimanja gradske uprave 2021. godine

    Dimnjačarske usluge u Osijeku nakon dugogodišnje koncesije preuzima gradska tvrtka Unikom