Srednjovjekovni viteški turnir ovog vikenda na Jankovcu

Viteški turnir održat će se na Jankovcu 23. i 24. kolovoza a okupit će čak 150 sudionika – sudjelovat će 15 udruga s područja cijele Hrvatske, ali i iz Slovačke, Mađarske, Slovenije i Vojvodine.
Bogati dvodnevni program uključuje osim borbi vitezova, vatreni show, viteški sajam, tabor i još mnogo toga.
S obzirom na ograničeni broj parkirnih mjesta za osobne automobile na samom Jankovcu, organizatori su osigurali besplatan prijevoz autobusima za sve posjetitelje koji dolaze iz smjera Slatinskog Drenovca, odnosno iz smjera Velike.
Sva osobna vozila iz pravca Slatinskog Drenovca će se ostavljati na uređenom i čuvanom parkiralištu u središtu mjesta, dok će se vozila iz pravca Velike (Požege) ostavljati kod Spomenika braniteljima koji se nalazi na prijevoju između Velike i Jankovca.
S navedenih lokacija će svakih pola sata ili po potrebi ranije, biti organiziran besplatan prijevoz do Jankovca. Cijena ulaznice iznosi 10 kuna za odrasle i 5 kuna za djecu a mogu se kupiti na info pultovima s mjesta odakle kreću autobusi na Jankovac.