Stožer OBŽ: Imamo 56 novopozitivnih, preminule tri osobe

Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se nalazi 2.935 osoba.

    Objavljeno 27.12.2020
    Darija Kovačić

    U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije u zadnja 24 sata za područje Osječko-baranjske županije na koronavirus je testirano 207 uzoraka od kojih je 56 bilo pozitivno, priopćio je Stožer civilne zaštite OBŽ.

    26 novopozitivnih osoba ima prebivalište u Osijeku i prigradskim naseljima, osam u Belom Manastiru, troje u Đakovu, dvoje u Našicama i po jedno u Belišću i Valpovu. Od općina, najviše novopozitivnih bilježimo u Čepinu (4), u Erdutu i Marijancima po tri i po jednu novooboljelu osobu u Antunovcu, Čemincu, Petrijevcima, Semeljcima i Gorjanima.

    Na bolničkom liječenju nalazi se 201 osoba oboljela od COVID-19, i to 161 u Kliničkom bolničkom centru Osijek (od kojih je 40 na respiratoru), a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 47 pacijenata s tim oboljenjem.

    U zadnja 24 sata u KBC Osijek i OŽB Našice preminulo je troje COVID pozitivnih osoba u dobi od 65 do 79 godina.

    Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se nalazi 2.935 osoba.

    Policijski službenici provjerili su poštivanje mjere samoizolacije za 14 osoba i nisu utvrdili niti jedno kršenje. Obavili su i 166 nadzora objekata pri čemu nisu utvrdili kršenje propisanih mjera. Tijekom posljednja 24 sata kontrole propusnica za kretanje građana izvan županije u kojoj imaju prebivalište, djelatnici Policijske uprave osječko-baranjske na osam nadzornih punktova evidentirali su prolazak 1.630 vozila, odnosno 2.270 osoba, od kojih je 7 bilo bez valjane propusnice te im nije dopušten prolazak.

     

    Foto: arhiva

     

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Glavni cilj ove aktivnosti je preventivno djelovanje na sprječavanja krađa, s obzirom da gužve na bazenima često privlače kradljivce koji koriste trenutke nepažnje građana

    Policijska prevencija na osječkoj Copacabani

    Policijski službenici I. policijske postaje Osijek s ispostavom Čepin su jučer, po otvaranju nove sezone kupanja na osječkoj Copacabani, na Više…

    Mladi iz Osječko-baranjske županije osvojili zlato i srebro na državnom natjecanju Crvenog križa, potvrdivši visoku razinu znanja i predanosti

    Županica primila ekipe CK Osječko-baranjske županije koje su na 27. državnom natjecanju ostvarile izvrsne rezultate

    Županica Nataša Tramišak danas (15. lipnja 2026. godine) primila je ekipe mladih i podmlatka HCK Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije Više…

    U cilju što bolje suradnje, pozivamo građane da se uključe u provođenje navedene akcije na način da predlože lokacije na kojima bi željeli da se nadziru sudionici u prometu, provodi alkotestiranje i testiranje na droge na područjima svojih policijskih postaja

    POZIV GRAĐANIMA predložite lokaciju za 24-satni nadzor sudionika u prometu

    Temeljem ROADPOL-ovog Plana aktivnosti, u razdoblju od 15. do 21. lipnja 2026. godine sukladno smjernicama ROADPOL-a na području Republike Hrvatske, Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    U sigurnosno izazovnim vremenima ovakve vježbe potvrđuju i dodatno unapređuju sposobnosti Hrvatske vojske koja je glavni stup sigurnosti i mira hrvatske države, poručio je ministar Anušić

    [FOTO/VIDEO] Borbena moć 26 na Žirju – Hrvatska vojska demonstrirala združeno borbeno djelovanje na moru

    Povodom predstavljanja korejskog wellbeing brenda neaf neaf, Divote je okupio vodeća imena hrvatske lifestyle scene, dok je Materra još jednom postala mjesto susreta na kojem međunarodne suradnje prirodno prerastaju u dugoročne odnose

    Od Seoula do Slavonije: Josipa Pipunić kroz Divote povezuje Hrvatsku i Južnu Koreju novom generacijom wellbeinga