Supermoto i skuter utrke u travnju ponovno u Osijeku

Utrke će se održati na već dobro poznatoj lokaciji na prostoru Zračne luke Čepin, uz pomoć Grada Osijeka, OBŽ i pokrovitelja. Ovo natjecanje je ujedno i 3. Velika nagrada Osijeka u sklopu prvenstva Hrvatske.
Udruga Motorsport Osijek iza sebe već ima nekoliko velikih natjecanja, osječka publika mogla je u 2012. i 2013. godini pratiti Supermoto i skuter utrke u sklopu prvenstva Hrvatske te Alpe Adria prvenstvo u Supermoto disciplini.
U Osijek dolazi 50-ak hrvatskih vozača a očekuje ih se i nekoliko iz inozemstva a bodovanje će se vršiti u nekoliko klasa i natjecanja.
Supermoto je jedina motociklistička disciplina koja se vozi kombinirano po asfaltu i zemljanom dijelu staze na kojem se nalaze razne prepreke i skokovi, slični kao u motocross disciplini, što ju čini iznimno atraktivnom za gledatelje zbog puno padova i obilaženja.
Udruzi Motosport Osijek je cilj u narednim godinama dovesti u Osijek kremu svjetskih i europskih vozača motocikala. Temelj za ovu tvrdnju je činjenica da je Motosport Osijek partner na projektu ‘Adrenalinski park’, što podrazumijeva izgradnju asfaltne trkače višenamjenske staze dužine 4,5 kilometra, sa svim pripadajućim infrastrukturnim objektima, koja će udovoljavati uvjetima za organizaciju svjetskih i europskih natjecanja u motociklizmu, ali i u automobilizmu.
Disciplina skuter se također vozi u više klasa i to: do 50 ccm, do 70 ccm i Open klasa koja podrazumijeva sve skutere preko 70 ccm.
Aktualni prvak Hrvatske u discplini skuter, klasi Open, Osječanin je član Moto sporta Osijek, Dario Dumančić, a klub Motosport Osijek je osvojio 2. mjesto u ukupnom poretku klubova PH skuteri, 2. mjesto u ukupnom poretku klubova u Kupu Hrvastkog motociklističkog saveza, te 3. mjesto u ukupnom poretku PH Supermoto u sezoni 2013.
Raspored događanja:
SUBOTA 12. 4. 2014.
Dolazak natjecatelja se predviđa u petak navečer ili subotu ujutro. Slobodni treninzi počinju oko 13 sati u subotu i trajat će do otprilike 18 sati, kada počinje lagani uvod u zabavni program.
Od 20 sati počinje party na kojemu će nastupiti poznati osječki DJ-evi. Završetak zabavnog programa planiran je za oko 3 sata ujutro.
NEDJELJA 13.4.2014.
Sportski program u nedjelju kreće u rano ujutro. Vozači će najprije odraditi jedan neslužbeni trening, nakon kojega kreću kvalifikacije za startna mjesta za sve discipline s početkom oko 10 sati.
Po završetku službenih kvalifikacija kreće se s utrkama oko 13 sati koje će potrajati do 18 sati, nakon čega slijedi dodjela pehara i službeno zatvaranje događaja.
U kratkim pauzama između utrka publiku će zabavljati freestyle stunt vozači koji će svojim egzibicijama dodatno začiniti događaj te atraktivne dame koje će u oskudnoj odjeći oprati blatne quadove, dakle „sexy quad wash“.
Zainteresirana publika će imati prilike voziti kartinge i quadove uz profesionalnu obuku članova Motosport Osijek, na izdvojenim prilagođenim stazama.
Cijena ulaznice iznosit će 20 kuna.
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?