U Osijeku proglašen KAOS!

Ja, Veliki Meštar Pipo, dugogodišnji i dugonogišnji i dugokoještašnji Meštar KAOS-a, otkrivši da sam u jednom velikom dijelu reinkarnacija samog Sultana Sulejmana Veličanstvenog (dakle jedan veliki Turac), donosim ovaj Proglas Sultanata KAOS-a:
Po kojem se ima urediti i unerediti sve što će se događati tijekom naše vladavine, a može i dulje, ako se za to steknu uvjeti:
• Kao prvo, svima koji znaju da sam davne 1566. godine umro i koji su mi bili na đenazi, objavljujem da se osjećam malo bolje od kako sam se reinkarnirao u Meštru Pipu.
• Kao drugo, u našem KAOS-u, više nećemo gledati u budućnost koja je neizvjesna, nego ćemo se okrenuti prošlosti koja nam je poznata. I zbog toga, na pitanje što je bilo prije, kokoš ili jaje, odgovaramo: prije je bilo svega.
• Kao treće, ukidaju se svi porezi, prirezi i komunalne naknade, a uvodi se harač, koji je pravedan jer je samo 10%, uvodi se stimulacija na veselje i ludovanje te dodatak na poturivanje jer očekujemo da će se svi poturiti.
• Kao četvrto, poznati danak u krvi zamijenit ćemo za alkohol u krvi.
• Kao peto, sagradit ćemo ponovno ćupriju na Dravi koju sam Ja, već jednom bio napravio, ali onaj mali Nikolica, starog Zrinskog praunuk, pušio je potajice ispod mosta sa svojim jaranima i, eto belaja, zapalio ga i ode most u propast. A bio je svjetsko čudo i dok je bilo tog mosta Osijek je postao najveći, najbogatiji i najperspektivniji grad nadaleko i naširoko. I bit će opet kad Mi preuzmemo vlast.
Od sadašnje vlasti očekujemo da se povuče bez ispaljenog metka kao što smo se mi, Turci, povukli iz Osijeka 1687. Ne zato što ga nismo mogli obraniti nego zato što ni onda u gradu nije bilo uvjeta za ostati i živjeti u njemu.
Neka živi KAOS!
KAOS u Osijeku od 8. do 12. veljače
Maskirane povorke, smijeh, mirisi i okusi pokladnica, obilježavaju doba karnevala koje vrhunac doseže u danima koji prethode Čistoj srijedi ili Pepelnici, prvom danu korizme, priprave za Uskrs.
Osječki karneval i ove će se godine održati u prostoru Avenue Malla, a prati ga raznovrstan program:
- U petak, 08. veljače, u prijepodnevnim satima, veseloj će družini ključeve Grada svečano uručiti gradonačelnik Krešimir Bubalo i prepustiti karnevalskoj vlasti vladavinu gradom na nekoliko dana. Ključeve će preuzeti Veliki Meštar Pipo
- U subotu 09. veljače, od 17 do 19 sati, održat će se dječji maskenbal na klizalištu GD Sokol, Istoga dana od 21 sat, u Lotus baru (Avenue Mall) nastupit će skupina S-kapada
- U nedjelju, 10. veljače, s početkom u 17 sati u Avenue Mallu, održat će se veliki Dječji maskenbal, tradicionalna manifestacija koja djeci i odraslima nudi ples, pjesmu, dobru zabavu uz animatore te brojna slatka iznenađenja. Najbolje maske osvojit će iznos od 2 tisuće kuna!
- U utorak, 12. veljače s početkom u 17 sati u Avenue Mallu, održat će se završna karnevalska fešta, u kojoj će se pročitati optužnica „Princu od karnevala“, prezentirati i nagraditi najbolje i najmaštovitije grupne maske, suditi princu od KAOS-a te ga prema optužnici i spaliti. Najbolje maskirane grupe bit će nagrađene novčanim nagradama u vrijednosti 6 tisuća kuna, a nazočni počašćeni besplatnim krofnama i ostalim slatkim iznenađenjima koje su pripremili Avenue Mall i Meggle d.o.o.
Prijave za KAOS
Prijava za karneval treba sadržavati naziv grupe, naziv škole-udruge, naziv maske, vođu grupe (ime i prezime, kontakt telefon). Prijave je potrebno dostaviti do 11. veljače na email agencije Koncert e-mail: [email protected] ili fax: 031 / 53 11 18
Telefon za informacije 091 506 48 44.
Pokrovitelji ovogodišnjeg KAOS-a su Avenue Mall Osijek, Grad Osijek i Meggle d.o.o. Pripremite se za najbolju i najveću karnevalsku feštu do sada, vidimo se na dvanaestom KAOS-u u Avenue Mallu!
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?