ŽIVOT

U Osječko-baranjskoj županiji 163 novopozitivnih, troje umrlo

Na bolničkom liječenju nalaze se 143 osobe, njih 105 liječi se u KBC-u, od kojih je 28 na respiratoru

Objavljeno 23.04.2021
Ivona Amidžić

U Kliničkom bolničkom centru Osijek i županijskom Nastavnom zavodu za javno zdravstvo u protekla 24 sata obrađena su 463 uzorka od kojih je 163 bilo pozitivno na koronavirus dok su umrle tri osobe, izvijestio je u petak osječko-baranjski Stožer civilne zaštite.

Novozaraženi imaju prebivalište u 62 naselja županije. Njih 61 je s područja Osijeka, 18 je iz Našica, 14 s područja Đakova te osam iz Đurđenovca. Po šest ih je s područja Belog Manastira, Bizovca, Čepina i Donjeg Miholjca, četiri iz Belišća, te po tri iz Darde, Feričanaca, Kneževih Vinograda, Podgorača, Punitovaca, Trnave i Valpova. Dvije osobe su iz Petrijevaca, a po jedna s područja Čeminca, Draža, Drenja, Gorjana, Jagodnjaka, Levanjske Varoši, Magadenovca, Marijanaca, Semeljaca, Viljeva i Viškovaca.

Na bolničkom liječenju nalaze se 143 osobe. Njih 105 liječi se u KBC-u, od kojih je 28 na respiratoru. U Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 38 pacijenata.

Umrle su tri osobe koje su bile pozitivne na koronavirus u dobi od 56, 85 i 91 godinu. Na području županije u samoizolaciji je 1.572 osoba.

Policijski službenici proveli su 22 provjere osoba u samoizolaciji te utvrdili dva kršenja mjere na području Đakova. Obavili su i 123 nadzora ugostiteljskih objekata, pri čemu nisu utvrdili kršenja mjera.

(Hina)

foto: unsplash

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

Riješeni imovinsko-pravni odnosi za izgradnju najveće zdravstvene investicije u Slavoniji i Baranji vrijedne više od 850 milijuna eura

Novi KBC Osijek ulazi u realizaciju: Uoči Dana Županije uručen ugovor za povijesni zdravstveni projekt istoka Hrvatske

Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije, održanoj 2. lipnja 2026. u Gospodarskom centru OBŽ povodom Dana Županije, napravljen je Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra