ŽIVOT

U Osječko-baranjskoj županiji 22 novopozitivnih, umrle četiri osobe

„Na bolničkom liječenju nalazi se 56 osoba. Njih 44 liječi se u KBC-u, od kojih je šest na respiratoru"

Objavljeno 19.03.2021
Ivona Amidžić

U posljednja 24 sata u osječkome Kliničkome bolničkom centru i županijskom Zavodu za javno zdravstvo obrađeno je 227 uzoraka od kojih je 22 bilo pozitivno na novi koronavirus, a umrle su četiri osobe, izvijestio je u petak osječko-baranjski Stožer civilne zaštite.

Četiri novopozitivne osobe imaju prebivalište na području Osijeka, po dvije na području Belog Manastira, Đakova, Valpova i Našica, te po jedna na području Belišća, Bilja, Bizovca, Čepina, Darde, Donjeg Miholjca, Erduta, Kneževih Vinograda, Levanjske Varoši i Podgorača.

„Na bolničkom liječenju nalazi se 56 osoba. Njih 44 liječi se u KBC-u, od kojih je šest na respiratoru. U Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 12 pacijenata. Preminule su četiri osobe pozitivne na koronavirus u dobi od 83 do 89 godina. Na području županije u samoizolaciji je 1.137 osoba“, izvijestio je Stožer.

Policijski službenici proveli su 17 provjera osoba u samoizolaciji, a u dva slučaja utvrdili su kršenje mjere. Na Graničnom prijelazu Erdut zatečeni su državljanin Hrvatske iz Bosne i Hercegovine i državljanin Mađarske iz Srbije koji su prekoračili rok za tranzit kroz Hrvatsku. Policijski službenici obavili su 106 nadzora ugostiteljskih objekata, pri čemu nisu utvrdili kršenja mjera.

(Hina)

foto: unsplash

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

Riješeni imovinsko-pravni odnosi za izgradnju najveće zdravstvene investicije u Slavoniji i Baranji vrijedne više od 850 milijuna eura

Novi KBC Osijek ulazi u realizaciju: Uoči Dana Županije uručen ugovor za povijesni zdravstveni projekt istoka Hrvatske

Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije, održanoj 2. lipnja 2026. u Gospodarskom centru OBŽ povodom Dana Županije, napravljen je Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra