ŽIVOT

U Osječko-baranjskoj županiji 71 novopozitivna osoba

Na bolničkom liječenju nalazi se 56 osoba, njih 44 liječi se u KBC-u, od kojih je devet na respiratoru

Objavljeno 04.03.2021
Ivona Amidžić

U posljednja 24 sata u Kliničkom bolničkom centru Osijek i županijskom Zavodu za javno zdravstvo obrađeno je 476 uzoraka od kojih je 71 bio pozitivan na koronavirus, izvijestio je u četvrtak osječko-baranjski županijski Stožer civilne zaštite.

Među novozaraženima koronavirusom 29 živi na području Osijeka, 20 ih je s područja Valpova, pet iz Belišća, a po dvije osobe su iz Đakova, Koške i Našica. Po jedna novopozitivna osoba je s područja Erduta, Belog Manastira, Bilja, Bizovca, Čepina, Ernestinova, Magadenovca, Marijanaca, Semeljaca, Trnave i Vladislavaca.

Na bolničkom liječenju nalazi se 56 osoba. Njih 44 liječi se u KBC-u, od kojih je devet na respiratoru. U Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je12 pacijenata.  Na području županije u samoizolaciji je 929 osoba, naveli su iz županijskog Stožera.

Ravnateljica županijskog Zavoda za javno zdravstvo Nataša Turić izvijestila je na konferenciji za novinare da je od 27. prosinca 2020. u Osječko-baranjsku županiju stiglo 17.706 doza cjepiva. Na području županije od 10. veljače provodi se druga faza cijepljenja u kojoj se procjepljuju osobe starije životne dobi i osobe s kroničnim bolestima, a obiteljskim liječnicima do sada je distribuirano 9.216 doza.

Podsjetila je kako je od ponedjeljka, 1. ožujka, pokrenut nacionalni sustav prijavljivanja zainteresiranih za masovno cijepljenje.

„Osim prijava liječnicima obiteljske medicine, građanima je dostupna i prijava preko internetske stranice: cijepise.zdravlje.hr, a naš županijski Zavod je dodatno otvorio dvije telefonske linije (031 225 762, 031 225 769) te će naši djelatnici ispunjavati prijave na internetskoj stranici za sve stanovnike županije koji su zainteresirani za cijepljenje.  I strani državljani koji žive u našoj županiji mogu putem ova dva call centra iskazati interes za cijepljenje“, naglasila je Turić.

Policijski službenici proveli su tri provjere osoba u samoizolaciji prema dojavama građana i utvrdili dva kršenja na području Osijeka i Belog Manastira. Samoinicijativno su provjerili još sedam osoba u samoizolaciji i sve su zatečene na mjestu prebivališta. Obavili su i 127 nadzora ugostiteljskih objekata i nisu utvrdili kršenja mjera.

„Nakon otvaranja terasa ugostiteljskih objekata, službenici Državnog inspektorata rade nadzor njihova rada te upozoravaju ugostitelje na moguća kršenja“,  rekao je načelnik županijskog Stožera Ivan Hampovčan.

(Hina)

foto: unsplash

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

Riješeni imovinsko-pravni odnosi za izgradnju najveće zdravstvene investicije u Slavoniji i Baranji vrijedne više od 850 milijuna eura

Novi KBC Osijek ulazi u realizaciju: Uoči Dana Županije uručen ugovor za povijesni zdravstveni projekt istoka Hrvatske

Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije, održanoj 2. lipnja 2026. u Gospodarskom centru OBŽ povodom Dana Županije, napravljen je Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra