ŽIVOT

U Osječko-baranjskoj županiji umrle dvije osobe, 23 nova slučaja

Tijekom prošlog tjedna cijepljeno je 3.275 osoba, a ovog tjedna na 11 posebno organiziranih punktova te kod obiteljskih liječnika planira se cijepiti 11.000 osoba

Objavljeno 03.05.2021
Ivona Amidžić

U zadnja 24 sata u Kliničkom bolničkom centru Osijek obrađeno je 115 uzoraka od kojih je 23 bilo pozitivno na koronavirus, dok su od posljedica zaraze umrle dvije osobe, izvijestio je u ponedjeljak osječko-baranjski Stožer civilne zaštite.

Šest novopozitivnih ima prebivalište na području Osijeka , po tri su s područja Belog Manastira i Našica, a dvije osobe su s područja Čepina i Podgorača. Po jedna novopozitivna osoba je s područja Antunovca, Donje Motičine, Donjeg Miholjca, Drenja, Đakova, Koške i Petrijevaca.

„Na bolničkom liječenju su 142 osobe. 114 ih se liječi u KBC-u, od kojih je 35 na respiratoru. U Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 28 pacijenata. Preminule su dvije osobe koje su bile pozitivne na koronavirus u dobi od 43 i 91 godine. Na području županije u samoizolaciji se nalazi 1.621 osoba“, priopćio je Stožer.

Tijekom prošlog tjedna cijepljeno je 3.275 osoba, a ovog tjedna na 11 posebno organiziranih punktova te kod obiteljskih liječnika planira se cijepiti 11.000 osoba

Policijski službenici proveli su 11 provjera osoba u samoizolaciji i utvrdili jedno kršenje u Belom Manastiru. U163 nadzora ugostiteljskih objekata nisu utvrdili kršenja propisanih mjera. Inspektori i službenici Civilne zaštite obavili su 178 nadzora provođenja epidemioloških mjera u ugostiteljskim i drugim objektima te nisu utvrdili nepravilnosti.

(Hina)

foto: unsplash

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

Riješeni imovinsko-pravni odnosi za izgradnju najveće zdravstvene investicije u Slavoniji i Baranji vrijedne više od 850 milijuna eura

Novi KBC Osijek ulazi u realizaciju: Uoči Dana Županije uručen ugovor za povijesni zdravstveni projekt istoka Hrvatske

Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije, održanoj 2. lipnja 2026. u Gospodarskom centru OBŽ povodom Dana Županije, napravljen je Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra