ŽIVOT

U osječkom Azilu priprema se još jedno veliko druženje

Da bi se što više šetali, lukavi kerovci smislili su da će baš svi koji dođu šetati ih biti nagrađeni za svaku šetnju u koju ih povedu...

Objavljeno 01.10.2021
Ivona Amidžić

Azilska (dvonožna i četveronožna) ekipa poziva na drugi po redu “Povratak otpisanima”, događaj koji je prošle godine u Azilu okupio mnoge Osječanke i Osječane, ali i šire.

Priopćenje Udruge Pobjede prenosimo u cijelosti:

Za sve vas koji volite Azil i kerovce koji u njemu žive, šetnje na svježem zraku, druženje s dobrim ljudima, finu klopu i super poklone na našim megapopularnim tombolama – ovo je nešto što ne želite propustit!

Kerovci, koje je prošlogodišnji Povratak oduševio, odlučili su da i ove godine to bude punih tjedan dana druženja i iskazivanja već nadaleko poznate ljubavi između njih i Osječana i Osječanki.

Mjesto radnje je naravno osječki Azil za pse u Nemetinu, a druženje kreće (ne slučajno) baš na Svjetski dan životinja – 4.10. u ponedjeljak, pa tako sve do nedjelje 10.10., od 10 do 18 sati.

Da bi se što više šetali, lukavi kerovci smislili su da će baš svi koji dođu šetati ih biti nagrađeni za svaku šetnju u koju ih povedu – a za to su se pobrinuli brojni dobri ljudi i prijatelji Azila, zahvaljujući kojima će azilska tombola i ove godine biti najveći hit – od tetovaža, vina, večera po restoranima, hand made uradaka, poklon paketa, fine klope… do dječjih tombola (da, na sve su kerovci mislili).

I to nije sve!

Cijeli taj tjedan organizirat će azilanti i malecnu Čil-zonu ispred Azila: Moći ćete uzet kavu, domaći sokić i ®vegefino sendvič, pa odmorit između šetnji, nakon njih il s ovim starijim azilantima provest vrijeme na fotelji umjesto na Dravi. I to se računa, da.

Uz to sve moći ćete se i ponovit u aktivistički asesoar jer će i Azilska Butiga bit cijeli tjedan prisutna.

Jednostavnije ne može biti: Dođete, prošećete s nekim od kerovaca, osvojite tombolu, žvaknete sendvič il popijete kavu, lijepo spavate vi, lijepo spavaju kerovci.

Nemaju filing da su otpisani neg da su voljeni i život ima smisla! – poručuju azilanti.

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Humanitarni buvljak bez buva vraća se u Osijek uz omiljeni Ksembin čili i poruku održivosti i zajedništva

Posh Store ponovno u Tvrđi: Sve za euro, veganski čili i pomoć psima iz Azila

Ove subote, 6. lipnja, osječka Tvrđa ponovno postaje mjesto dobre energije, održive kupnje i pomoći napuštenim životinjama. Na livadi kod Više…

Gradonačelnik Radić naglasio je kako Grad Osijek i Udruga Pobjede ostvaruju izvrsnu suradnju te kontinuirano ulažu u razvoj i unaprjeđenje rada osječkog azila

Gradonačelnik Radić na „Povratku otpisanih“: Gotovo milijun eura ulaganja u osječki azil, nastavlja se razvoj i proširenje skloništa

Osječki gradonačelnik Ivan Radić posjetio je u nedjelju na lijevoj obali Drave manifestaciju „Povratak otpisanih”, tradicionalni praznik udomljavanja u organizaciji Više…

Riječ je o samoprozvanom prazniku udomljavanja koji iz godine u godinu okuplja sve više posjetitelja i dvonožnih i četveronožnih

[NAJAVA] Jedini tulum na svijetu na koji su pozvani i psi!

Ako bi se pitalo pse kako izgleda savršen tulum, vjerojatno bi ga opisali kao mjesto s puno hrane, igre i Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Glavni cilj ove aktivnosti je preventivno djelovanje na sprječavanja krađa, s obzirom da gužve na bazenima često privlače kradljivce koji koriste trenutke nepažnje građana

Policijska prevencija na osječkoj Copacabani

Dugotrajni toplinski val uzrokuje temperature iznad prosjeka, a vrhunac se očekuje krajem tjedna i početkom idućeg

Toplinski val ne popušta: Hrvatsku čekaju dani iznad 35 °C

Projektni tim demonstrirat će i neke od vježbi u koje se posjetitelji mogu uključiti te dati sve potrebne informacije zainteresiranima za sudjelovanje u projektu i radionicama koje se održavaju u partnerskim školama

STEMpo za građane: Javni događaj u sklopu obilježavanje Dana škole u Strizivojni