ŽIVOT

U zadnja 24 sata u laboratoriju KBC-a Osijek obrađen 201 uzorak, samo dva nalaza pozitivna

U samoizolaciji još 75 novih kontakata, trenutno ukupno 445 osoba

Objavljeno 21.09.2020
Ivona Amidžić

U zadnja 24 sata u laboratoriju Kliničkog bolničkog centra Osijek obrađen je 201 uzorak, a samo dva nalaza bila su pozitivna na koronavirus.

Novozaražene osobe su iz Đakova i Đurđenovca. U istom vremenu epidemiolozi Zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije odredili su samoizolaciju za još 75 kontakata novopozitivnih osoba, pa je pod tom mjerom na području Osječko-baranjske županije trenutno 445 osoba.

Među osobama u samoizolaciji od jučer se nalaze i dva djelatnika te 30 učenika iz više škola. U tom broju su i učenici jednog razreda osnovne škole s područja Grada Osijeka kojima je ta mjera određena nakon što je jedan učenik bio pozitivan na koronavirus. Za njih je organizirana nastava na daljinu.

Na liječenju u Kliničkom bolničkom centru Osijek nalazi se 16 pacijenata oboljelih od COVID-19 od kojih su dva na respiratoru.

Policija je obavila tri samoinicijativne provjere osoba u samoizolaciji, a svi su zatečeni na prijavljenoj adresi.

Danas (21. rujna 2020. godine) održana je sjednica Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije na kojoj je razmatrana aktualna epidemiološka situacija. Kako je rečeno, na području županije od početka epidemije pozitivno na koronavirus bilo je ukupno 927 osoba, do sada je izliječeno 822 osoba, preminulo je 26, a trenutno je aktivno pozitivno 79 osoba.

foto: screenshot

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Mladi nogometaši velikog srca donacijom televizora omogućili djeci na pedijatriji praćenje Vatrenih i uljepšali im boravak u bolnici

LEGEnde donirale 4 televizora Klinici za Pedijatriju KBC-a Osijek

LEGende, inaće licencirani igraći NK Osijeka 2017. odlućili su uoći Svjetskog nogometnog prvenstva domnirati TV prijemnike, kako bi djeca koja Više…

ShieldHealthAdria okuplja 11 bolnica, Telekom Slovenije i Combis u jačanju obrane zdravstva, bržem otkrivanju prijetnji i neprekinutoj skrib za pacijente u Slavoniji i istočnoj Hrvatskoj

KBC Osijek u europskom projektu za jaču kibernetičku otpornost bolnica

Klinički bolnički centar Osijek, najveća zdravstvena ustanova u istočnoj Hrvatskoj, jedna je od 11 bolnica iz Hrvatske i Slovenije koje Više…

Riješeni imovinsko-pravni odnosi za izgradnju najveće zdravstvene investicije u Slavoniji i Baranji vrijedne više od 850 milijuna eura

Novi KBC Osijek ulazi u realizaciju: Uoči Dana Županije uručen ugovor za povijesni zdravstveni projekt istoka Hrvatske

Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije, održanoj 2. lipnja 2026. u Gospodarskom centru OBŽ povodom Dana Županije, napravljen je Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra